16 Aralık 2018 Pazar

Voleybolun Yıldız İsimler Kar Voleybolunda

PyeongChang’daki Kar Voleybolu Gösteri Maçı Başarı İle Gerçekleştirildi. Monako Prensi II. Albert'ın da katıldığı organizasyonda Kim Yeon-Koung, Xue Chen, Nikolas Bergeri Stefanie Schwaiger, Giba, Vladimir Grbić,'n gösteri maçı büyüledi.

18 Şubat 2018 Pazar 08:33
Voleybolun Yıldız İsimler Kar Voleybolunda

Çarşamba günü PyeongChang'daki Avusturya Evinde düzenlenen ve efsanevi voleybol ve plaj voleybolu oyuncularının katıldığı kar voleybolu gösteri maçı muazzam bir başarı ile sona erdi. Gösteri maçına; bir dizi IOC üyesi ve Monako Prensi II. Albert’de katıldı.

Kar Voleybolu gösteri maçı, PyeongChang'daki Avusturya Evinde gerçekten benzersiz bir ortamda gerçekleşti. Yedi efsanevi voleybol ve plaj voleybolu oyuncusu, hızla büyüyen bu genç, enerjik spora spor yetkilileri, taraftarları ve medyanın dikkatini çekmek için bir gösteri maçında bir araya geldiler. Kore Olimpiyat Kış Oyunları'na katılan Olimpiyat ailesinin üyelerine Kar Voleybolunu sergilemek ve 23-25 Mart tarihlerinde Avusturya Wagrain-Kleinarl ve Flachau’da gerçekleşecek olan ilk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonasını tanıtmak için bir fırsat yarattı.

FIVB 2. Genel Sekreter Yardımcısı ve CEV Başkanı Aleksandar Boričić, Kar V0leybolu’nun yılda 365 gün voleybol oynamak için bir fırsat sunduğunu vurguladı. “Kar Voleybolu, voleybolun yıl boyunca erişilebilir olmasını sağlıyor ve bu hızlı büyüyen oyunu burada Kış Olimpiyatları'nda ve Avusturya Evi gibi prestijli bir yerde sergilediğimiz için çok mutluyuz.”  

Avusturya ulusal yayın ajansı ORF, elit voleybol ve plaj voleybolu oyuncularının kar üzerindeki becerilerini test etmelerini, sosyal medya ile birlikte dünyanın dört bir yanından gelen taraftarlarla birlikte gösteri maçının eşşiz halini canlı olarak paylaştı.

Eski Avrupa Plaj Voleybolu şampiyonu Nikolas Berger ve Stefanie Schwaiger ile 2004 Olimpiyat Plaj Voleybolu altın madalyalı Brezilyalı Emanuel’in yer aldığı 'Team Red', eğlenceli bir gösteri maçının sonunda 15-13 galip geldi. Brezilya voleybol efsanesi Giba, Sırp Vladimir Grbić, Kore'nin süper yıldızı Kim Yeon-Koung ve Çinli Xue Chen filenin diğer tarafındaki isimlerdi.

Zorlu bir zafer kazandıktan sonra, Stefanie Schwaiger bu tecrübeden çok memnun oldu. “"Bu kadar çok efsanevi oyuncuyla birlikte oynamak ve Emanuel ile aynı tarafta durmak benim için büyük bir onurdu. Kar Voleybolu, Plaj Voleyboluna oldukça benzer. Elbette sıcak tutmak için eldiven, futbol ayakkabıları ve diğer şeyler giymek zorundasın. Kesinlikle Wagrain'deki Avrupa Şampiyonasını ziyaret edeceğim ve oradaki hava ile tecrübenin keyfini çıkaracağım. Bu gerçekten sabırsızlıkla beklediğim bir şey.”

“Karda oynamak harika ben çok beğendim.” Diyordu Brezilyalı voleybol efsanesi Giba. “Şimdi üç ya da dört set daha oynayabilirim! Çok eğlenceli bir oyundu, ama üzgünüm, çünkü kaybettim, ancak hepsi oyunun bir parçası.”

 

Anahtar Kelimeler: 2018 Kış Olimpiyatları

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV