18 Haziran 2019 Salı

Wagrain'de Bir Spor Aşığı da Vardı

İsviçreli Remo Spahr Amerikan Futbolu da Oynuyor

28 Mart 2018 Çarşamba 05:22
Wagrain'de Bir Spor Aşığı da Vardı
Wagrain-Kleinarl’daki #EuroSnowVolley’de yarışan birçok oyuncunun anlatacak ilginç bir hikayesi var. İsviçreli Remo Spahr’da onlardan birisi. Spahr ve ortağı Raphael Zurgilgen Avusturya Alplerinde rekabeti dokuzuncu sırada tamamladılar ama Spahr, bilinmesi gereken ilginç bir karakter. 

23 yaşındaki İsviçreli oyuncu voleybol, plaj voleybolu ve kar voleybolu bunun  üstüne de Amerikan Futbolu da oynuyor. “Geçen yıl Liechtenstein'da ilk resmi Kar Voleybolu turnuvamı oynamama rağmen, bu oyunla ilgili ilk deneyimim, sekiz yıl önce Engelberg'de oldu. Tabii ki, bu sadece eğlence içindi ve neredeyse aynı sebepten dolayı geçen yıl Malbun'da bir arkadaşımla birlikte oynamaya karar verdim.”

Spahr gerçekten seçici bir karakter ve pek çok farklı sporu nasıl birleştirebildiğini anlamak zor. “Geçen yaz döneminden beri Amerikan Futbolu oynuyorum ve haftada iki ila üç kez antrenman yapıyorum. Kış mevsiminde bile açık havada antrenman yapıyor ve oynuyoruz. Bu yüzden bu kesinlikle kar voleybolu için de yardımcı oldu, çünkü vücudumu ve kaslarımı soğuk şartlarda kullanmaya alıştım. Bu hafta sonu sezonun ilk maçını kaçırdım, ancak Wagrain'deki ilk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na katılımımız çok değerli bir deneyim.”

Spahr, İsviçre’nin en gözde voleybol mekanlarından biri olan Näfels’te oynadıktan sonra sadece plaj voleyboluna ve elbette kış aylarında kar voleyboluna odaklanmaya karar verdi. Zurgilgen ile birlikte, 2018 Avrupa Turu’nda İtalya, Slovenya ve Türkiye etaplarında mücadele etti. Ayrıca, şubat ayında düzenlenen ilk İsviçre Kar Voleybolu ulusal şampiyonası’nda altın madalyayı kazandı.  

Spahr inanılmaz yoğun bir günlük rutine sahip: “Aslında, gece beş saat uyuyorum ve işlerimi halledebilmek için kendimi çok enerji dolu hissediyorum. Bu yüzden çok farklı sporlar yapıyordum. Amerikan Futbolu'na gelince, antrenörler hızlı ve patlayıcı olduğumu ve bu oyunu oynarken bu tür nitelikleri kullanmamdan hoşnut oldular ve bu oyunu oynarken böyle özelliklere ihtiyacınız var. İskandinav yakınlarındaki bir pist olan Igls'de de kayakla atlamayı  denedim ve o kadar iyi bir zaman geçirdim ki, orada düzenlenen bir yarışma için öncü rolü oynadım. Gelecek sene de boğa güreşi yapmayı deneyebilirim, göreceğiz.”

Remo, İsviçre'de bir dermatoloji kliniği işletiyor ve kocaman bir kalbe sahip. Perşembe günü, Wagrain yerel okullardan 400'den fazla çocuğun katılımıyla bir Çocuk Bayramı düzenlediğinde, kendiliğinden bu çalışmada yer aldı. “Yarışma başlamadan biraz önce biraz daha antrenman yapmak istediğimiz için Raphael ve ben turnuva alanına geldik. Ama pek çok çocuğun etrafta olduğunu fark ettiğimde, zamanımızı farklı şekilde kullanmamıza karar verdim. Bu çocuklar yarının gelecekteki oyuncuları ve onlara bazı yeteneklerimizi ve bilgimizi aktarabilirsek bu muhtemelen yapabileceğimiz en iyi yatırım olacak.”

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV