15 Kasım 2018 Perşembe

Yeni Bir Spor Ama Popülerliği Artıyor

Kar Voleybolunun Arkasındaki Görünmeyen Kahraman Stephan Kirchtag

11 Nisan 2017 Salı 06:13
Yeni Bir Spor Ama Popülerliği Artıyor
 Kar Voleybolu henüz çok yeni bir spor olmasına karşın, birçok kişi, oyuncuların oynamak için ne kadar zorlanmakta oldukları ve bir Avrupa Turu etkinliğinde madalya kazanabilmek için nasıl mücadele ettiklerini düşünebilir. Kronplatz / Plan de Corones, bu hafta sonu üçüncü kez üst üste Kar Voleybolu etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Ve yerel organizatörler bu suretle nasıl bir katma değer yarattıklarını anlamışlardır.

Stephan Kirchtag, bu yılki Avrupa Turu'nun yedi etabının beşinde Proje Yöneticisi ve Turnuva Direktörü olarak çalışmış ve "kar üzerinde küçük bir mucize" nin yaşanması için neyin yapılmasının gerekli olduğunu biliyor. “Biz genellikle Salı günleri etkinliğin yapılacağı yere gidiyoruz ve her şeyi ayarlamak için yaklaşık üç günümüz oluyor. Perşembe gecesi, küçük detaylar haricinde neredeyse hazır hale geliriz. Ana önceliğimiz, sahaların kurulacağı alanları hazırlamak oluyor.Yama bölümleri tam düzleştiremediğimizden ötürü  enellikle tatil bölgelerinde çalışıyoruz. Yapa yapa öğreniyoruz ve yerel personel talimatlarımıza uyuyor. Şüphesiz her sene bir öncekinden daha da iyiye gidiyor, ilk kez bu etaplara ev sahipliği yapan ülkeler için başlangıç biraz daha zorlayıcı oluyor.”

Kar Voleybolu, kayak merkezlerine gelen ziyaretçilere gerçekten heyecan verici ve değişik bir alternatif daha sunuyor. “Şüphesiz yılın 365 günü tatil merkezinde çalışanları da bu etkinliğe katmak zorundayız. Bu kişiler, Kar Voleybolu organizasyonlarının kendilerine ekstra bir getirisi olduğunu anlamalılar. Aynı zamanda, tatil köyleri, bu tür bir etkinliği portföylerine ekleyerek kış mevsiminin biraz daha uzun olmasını sağlayabiliyorlar.”

Lojistik açıdan, kurulum yeri biraz zor olabilir. “Neredeyse her şeyi dağların tepesine kadar çıkarıyoruz ve düzenleme, bu kayak merkezinin olağan rutini bozmayacak şekilde organize edilmelidir. Bu yüzden, sabah saat beş gibi çok erken saatlerde ilgili malzemeleri gönderiyoruz. Bununla birlikte, bu kadar zorluğa rağmen,  ilgi artmakta ve Kanada, Çin ve Japonya gibi ülkeler, Kar Voleybolu yarışmalarına ev sahipliği yapmak konusunda ilgi gösteriyorlar. Herkes heyecanlı, katılma ve oynamaya istekli.”

“Şu ana dek bulunduğumuz tüm kayak merkezleriyle iyi bir işbirliği geliştirdiğimizi söylemekten gurur duyuyorum. Hepsi, etkinliğe ev sahipliği yapmanın kendileri için bir avantajlı tarafının da olduğunu anlıyor. Kar Voleybolu'nun büyümesi, büyük bir potansiyele sahip olması uzun, heyecan verici bir yolculuğun başlangıcı.”

2017 Avrupa Turu Kronplatz / Plan de Corones’daki etkinlik ile sona erecek bu yüzden Kirchtag ve ekibinin bir sonraki tesisi düzenlemek için acele etmesine gerek yok. Ancak taraftarlar, heyecan verici ve daha fazla katılımla gerçekleşecek olan bir 2018 sezonunda kar üzerindeki mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorlar.

 

Anahtar Kelimeler: Kar Voleybolu

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV