18 Ağustos 2019 Pazar

Yılların Eskitemediği Parenzan Kar Voleybolu'nda

Cristiana Parenzan’a Göre Plaj Ve Kar Voleybolu Arasındaki Benzerlikler Çok

26 Mart 2018 Pazartesi 06:06
Yılların Eskitemediği Parenzan Kar Voleybolu'nda
Yaklaşık 24 yıl önce Cristiana Parenzan, Espinho'da düzenlenen ilk Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonasında yarışan oyuncular arasındaydı.

Portekiz’de, Lucilla Perrotta ile birlikte bronz madalya kazandı. O, 'Plaj Voleybolu öncüleri' olarak değerlendirebileceğiniz ve 2018'e doğru hızla ilerleyen  oyunculardan biri. 48 yaşında CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası'na katılarak yeniden tarih yazdı.

“Kesinlikle çok benzerlikler görüyorum ”diye anlatıyor. “Plaj Voleybolunun ilk günlerinde, çoğumuz kuma geçen voleybol oyuncularıydık aslında neredeyse hepimiz salonda oynuyor  ve sadece yaz aylarında plaj voleybolu oynuyorduk. Wagrain'de yarışan birçok oyuncuyla konuştum ve bu bana neredeyse tümümüzün plaj voleybolundan geldiğimizi fark ettirdi ve karda oynamak için becerilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda, Kar Voleybolunun ilk günleri, Plaj Voleybolu'na oldukça benziyor.”

Eğer bu sporlar aynı yolda ilerliyorsa, kar voleybolu plaj voleybolunda olduğu gibi aynı hızda gelişmelidir. “90'lı yılların sonunda, Barcelona Olimpiyatları'nda bir gösteri sporu olarak görünen plaj voleybolu zamanla hızlı bir gelişim gösterdi ve dört yıl sonra Atlanta'da resmi programa eklendi. Kar Voleybolu'nun büyüme potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum. Çünkü plaj voleybolu oynamak için kapalı tesislere sahip olmayan veya kışın açık havada ve neredeyse tüm yıl boyunca yarışabilecekleri bir fırsat sunan ülkeler söz konusu. Önemsenmemesi gereken bir başka şey de, burada olduğu gibi, muhteşem karlı zirvelerle çevrili, doğal bir yerde rekabet etmekten duyduğunuz histir.”


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV