16 Haziran 2019 Pazar

Karşıyaka zorlandı galip gelmesini de bildi

08 Ekim 2018, 10:40
Karşıyaka zorlandı galip gelmesini de bildi
Merhaba voleybol severler,
Bugün sizlerle TVf Kadınlar Voleybol 1.Ligi'nde başlayan yeni sezondaki ilk maçlardan Karşıyaka - Küçükyalı Yelken Spor arasındaki maçla ilgili düşünceleri paylaşmak istiyorum.
Karşıyaka sezonun ilk maçında kendi saha ve seyircisi önünce Küçük Yalı Yelken’i biraz zorlansa da 3-1 yenmesini bildi. Maçın ilk setinde Küçük Yalı Yelken 20’li sayılara kadar maçı önde götürdü. Setin sonlarına doğru Karşıyaka öne geçmesini bildi. Seti zorlanarak da olsa 26-24 aldı. Karşıyaka ikinci sette önde götürdüğü seti zorlanmadan 25-17 bitirdi. Setlerde, Karşıyaka 2-0 öne geçti. Üçüncü sette, Karşıyaka uzun süre önde götürdüğü seti 21-25 kaybetti. Küçük Yalı Yelken maçı 2-1’e getirdi. Karşıyaka oyuna bir kez daha ağırlığını koyarak dördüncü seti 25-20 alarak maçı 3-1 kazanmasını bildi. 
Maçın ikinci setin ilk rallisinde file önünde topa yükselen Küçük Yalı Yelken’in başarılı pasör çaprazı Büşra Mutlu, ayak bileğinden sakatlandı. Maça devam edemedi. Önemli bir sakatlığının olmamasını diliyorum. Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum. Kısa zamanda sahalarda yerini alır. Karşıyaka taraftarı Büşra’yı alkışlarla, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Büşra, geçen yıl İzmir Arkas’ta oynuyordu. Arkas’ın sezon öncesinde ligden çekilmesiyle oyuncular boşta kaldılar. Oyuncular, apar topar kulüp arayışına girdiler. Büşra’da Küçük Yalı Yelken’le anlaşmış, takımıyla kısa bir hazırlık döneminden sonra ilk maçına, ilginçtir yetiştiği kulübe karşı oynuyordu. İlk seti tamamladı. İkinci setin daha ilk rallisinde sakatlık geçirdi. Arkas’ta iken çok maçını seyrettim. Müthiş bir mücadele gücü ve azmi var. 
Karşıyaka, taraftarı önünde maçı 3-1’le geçti. Geçen yıldan bir çok oyuncu ayrıldı. Ayrılan oyuncular, takımın as oyuncularıydı. Tecrübeli Aslı Köprülü ve genç oyuncuları transfer ettiler. Genç oyuncuların takıma uyumu ve yeteneklerini oyuna yansıtmaları biraz daha zaman alabilir. Genç oyuncuların çok yetenekli olduğu görülmekte. 
Bu maçta tüm oyuncular iyi mücadele ettiler. Ancak, Simay’ın hakkını vermek lazım. Bu oyuncu her geçen yıl üzerine koyarak ilerliyor. Maçın kazanılmasına büyük katkısı oldu. Topa iyi yükseliyor ve açığı iyi görüyor. Arkada olduğu anlarda, iyi zıplayıp topu sert bir şekilde rakibin sahasına vuruyor. İyi mücadele etti, her topu iyi takip etti. Alması gereken topları aldı ve etkili bir şekilde kullandı.
Aslı Köprülü yılların deneyimiyle maça etki ediyor. Çok zor topları sayıya dönüştürmesini biliyor. Oyundan çok kolay düşmüyor. Oyuna istikrarlı bir şekilde katkı sağlıyor. 
Begüm, çok etkili servisler kullandı. Maç esnasında iki kez servislerde seri yakaladı. Uzun boyuyla, iyi blok yaparak rakibin sert smaçlarını etkisiz hale getirdi.
Karşıyaka taraftarı kaldığı yerden devam ediyor. Tribünde bine yakın taraftar vardı. Kaf Sin Kaf tezahüratıyla tribünleri coşturdular, oyunculara moral desteği verdiler. Maç sonunda her zaman olduğu gibi taraftar oyuncuları tribünün önüne davet ederek, Kaf Sin Kaf tezahüratı yaptırdılar.
Kadın Voleybol 1. Lig A grubunda ilk maçlar tamamlandı. Sürpriz sayılacak maç sonucu yok. Lig başlarında ilk üç hafta, takımların oyun planı ve uyum süreçlerinden dolayı sürpriz sonuçlarla karşılaşılabilir. Maçların yarısı neredeyse 3-2’lik skorla bitti. Takımların güçlerinin daha dengeli olduğunun işaretini veriyor.
Üç hafta sonunda ligin rengi aşağı yukarı belli olur. Takımların gücü ortaya çıkar. Bu grupta, Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı transferler ve iyi bir hazırlık dönemi geçirmesiyle ligin en favori takımı olarak göze çarpmaktadır. 
Tüm oyunculara sakatlıksız bir sezon geçirmelerini ve gelişerek hedeflerine etkili bir şekilde ulaşmalarını diliyorum.
Atila İNCE 
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV