19 Ağustos 2019 Pazartesi

Milli Takım hastane değil

30 Haziran 2018, 12:25
Milli Takım hastane değil
Başlık kimseyi şaşırtmasın. Yazının tamamında belirttiğim bu küçük ayrıntının aslında bugün elde edilen başarının en önemli cümlesi olduğunu göreceksiniz.

Milletler Kupasının ilk yarı final maçı şu anda bitti. Ve kızlarımız inanılmazı başardı. Evet Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları sahibi Brezilya'yı paramparça edip 3-0 yenerek finale adlarını yazdırdılar. Bu turnuvayı başından beri izliyorum. Sahadakiler tam bir takım olduklarını ispat ettiler .İnanılmaz mücadele ederek sonuçları birer birer topladılar. Her maç biri öne çıktı. Her galibiyette birbirlerine sımsıkı sarıldılar. Her biri 5-6 yıldır bu milli takımın oyuncusu gibi rahat oynadı.
Gelelim bu mucize nasıl oldu buralara nasıl geldiğimize.
Giovanni Guidetti'yi Başkan Akif Üstündağ bu takımın başına getirdiğinde '' işte bu doğru adam ama dört yıl geciken karar '' demiştim. Kurtaran Mumcu'nun ikna kabiliyeti ile görevi kabul eden Giovanni ,imza töreninde ‘Milli Takım hastane değil, en iyilerin yer aldığı bir takımdır’ demişti. Geriye dönüp şöyle bir baktığımda antrenör bozuntusu Barbolini ile kaybedilen yıllar, Ferhat'la bir gayret ve Giovanni ile hep yukarı çıkan bir ivme..
Milli takımımız yani Filenin Sultanları ablalarından aldıkları mirası daha da büyütme çabasındalar. Pırıl pırıl bir Zehra, Şeyma, Hande, Meliha...
‘Naz'dan sonra ne yaparız’ derken aniden ‘İşte ben varım ve buradayım’ diyerek yüreğini ortaya koyan. Cansu....
Gülden'den sonra gelen ve topun yere düşmesine izin vermeyen liberolarımız. 
Ve de Federasyonumuzun yetkilileri maçtan sonra sahada göz yaşları içinde mutluluğu paylaşan Kurtaran Mumcu ile menejer Pelin…
Ben de televizyon başında göz yaşlarımı tutamayıp onlara katıldım, gurur duydum, çok mutlu oldum.
Hepinizin önünde saygı ile eğiliyor sizleri ayakta alkışlıyorum.
Maçı dinlerken hepimizi hop oturtup kaldıran voleybolcu kardeşimiz Başak Koç'a teşekkür ediyorum.
TEBRİKLER TAKIM .....!!!!!!

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV