20 Eylül 2019 Cuma

Başkan Üstündağ: Ülke olarak ikinciliğe üzülür olduk

Akif Başkan ve Filenin Sultanları TRT SPOR'un konuğu oldu

09 Eylül 2019 Pazartesi 21:19
Başkan Üstündağ: Ülke olarak ikinciliğe üzülür olduk
Mehmet Sevinç’in sunduğu programa TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli ve oyuncular katıldı.

Milli oyuncularımız programda, hem final maçında yaşananları hem de Avrupa Şampiyonası’nda elde eden ikinciliğin öyküsünü anlattı.

Avrupa ikincisi A Milli Kadın Voleybol Takımımız, TRT SPOR'un stüdyo konuğu oldu. Milli oyuncularımız hem final maçında yaşananları anlattı hem de gelecek için umut verdi.

Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ "Ülke olarak biz, ikinciliğe üzülen bir ülke olduk. Voleybolun çıtasının nerede olduğunu ve nasıl olduğu bir ekip olayıdır" açıklamasını yaparken kaptan Eda Erdem Dündar "Bizim dün yaşadığımız tüm Türkiye ile atan bir kalp gibiydi. Başardığımız şey çok büyük bir şey aslında" dedi. 

Turnuvanın en dikkat çeken oyuncularından Ebrar Karakurt da "İnsanların bana olan sevgisi çok gurur verici. Bizi destekleri ile kamçılayan Ankara seyircisine çok teşekkür ederiz. Finalde olmadı ama 'Bugün olmaz, başka zaman olur' diyorum." ifadesini kullandı. 

Giovanni Guidetti ise "Kadın her yerde kadın. İstanbul'da, Bitlis'te, Rusya'da, Amerika'da... Bence ülkenin her yerine gitmek önemli. Türkiye sadece İstanbul'dan ibaret değil."
Ben 10 yıl önce İstanbul'a genç bir İtalyan antrenör olarak geldiğimde şok oldum, geri dönmek istedim. Ama sonra Türk usulü törenle dünyaevine girdim. Burada çok başarılar kazandım. Burası bana çok şey verdi. Ailemi burada kurdum. Benim hayatım burası." şeklinde görüşlerini belirtti.

Renkli görüntülere sahne olan programın ardından milli oyuncular, TRT ailesi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT SPOR Kanal Koordinatörü Mehmet Buğra Şahin ile TRT İç Yapımlar Koordinatörü Kurtuluş Zeydan elde edilen başarıdan dolayı TVF Başkanı Üstündağ ile oyuncuları tebrik ederek pasta kesti.
TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da, TRT SPOR’a Türk voleyboluna verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.


 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV