20 Temmuz 2019 Cumartesi

Dünya Şampiyonası’nda Rakiplerimiz Belli Oldu

U20 Kadın Milli Takımımızın, Dünya Şampiyonası’nda Rakipleri Belli Oldu

19 Haziran 2019 Çarşamba 19:36
Dünya Şampiyonası’nda Rakiplerimiz Belli Oldu
12-21 Temmuz 2019 tarihlerinde Meksika’nın ev sahipliğinde organize edilecek U20 Dünya Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek 20 Yaş Altı Kadın Milli Takımımızın rakipleri belli oldu.

Millilerimiz, C Grubu’nda Rusya, Sırbistan ve Arjantin ile eşleşti. Millilerimizin maç programı ise; daha sonra FIVB tarafından duyurulacak.

Turnuva Statüsü

Turnuvaya katılan 16 takım, dört ayrı grupta yer alır. Takımlar, tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. Birinci grup karşılaşmalarından sonra, grubunu ilk iki sırada bitiren sekiz takım, E ve F Grubu olarak iki gruba ayrılır ve bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. İkinci grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar, çapraz eşleşerek yarı finalde, son iki sırada bitiren takımlar ise, 5-8 turunda karşılaşırlar.

Birinci grup etabında gruplarını üçüncü ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise, G ve H grubu olarak iki gruba ayrılıp, bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. Bu grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar 9-12, üçüncü ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise 13-16 tur karşılaşmaları için birbirleriyle karşılaşırlar.    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV