19 Temmuz 2019 Cuma

Efelerin kaptanları umutlu

A Erkek Milli Takımımızın kaptanları Arslan Ekşi ile Burutay Subaşı, Avrupa Altın Ligi hazırlıkları kapsamında TVF Başkent Voleybol Salonu'nda yaptığı kampta AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:54
Efelerin kaptanları umutlu
A Erkek Milli Takımımızın kaptanları Arslan Ekşi ile Burutay Subaşı,  Avrupa Altın Ligi hazırlıkları kapsamında TVF Başkent Voleybol Salonu'nda yaptığı kampta AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Arslan Ekşi: "Voleybolun ne kadar sevildiğini gözlerimle gördüm"
 
Erkek Voleybol Milli Takımı kaptanlarından Arslan Ekşi, Türk seyircinin voleybola ilgisi, milli takıma destek ve sevgisinin giderek daha da arttığını dile getirdi.
 
Türkiye'de voleybolun ne kadar sevilip takip edildiğini gördüğünü ifade eden Arslan, şöyle devam etti:
 
"Urfa’da başladık, inanılmaz bir seyirci desteği. Orada müthiş sempati kazandık. Gençlerimiz de Ukrayna ekibini Urfa’da yendi. Arkasından Van’a gittik. Van’daki seyirciyi, sevgiyi size anlatamam... Böyle bir seyirciyi ilk defa gördüm. Samsun'da da aynı şey oldu. Sevginin, başarıya, erkek voleybol takımına yansıdığını düşünüyorum. O sevgiye karşılık verdik. Şimdi Sivas, Malatya ve Trabzon’da oynayacağız. Sporu seven 3 ilimiz. Şimdiden arıyorlar, maçları soruyorlar. Bu çok güzel bir şey. Anadolu’da böyle bir ilgi görmek şaşırtıcı. Biz de bu ilgi karşısında çok mutlu oluyoruz."
 
Ekşi, Avrupa Altın Ligi'nde genç ve dinamik bir takımla mücadele edeceklerini belirtti.
 
Lige hazırlık için önlerinde 15 günlük çok kısa bir süre olduğuna dikkati çeken Ekşi, "İlk maçımızı Sivas’ta oynayacağız. Asıl hedefimiz Avrupa Şampiyonası, Avrupa Ligi bizim için hazırlık olacak. Kazasız, belasız, sakatsız şekilde Avrupa Ligi’nden şampiyon dönmek istiyoruz." diye konuştu.
 
Burutay Subaşı: "Aç bir takımla Avrupa Ligi'ne başlayacağız"
 
Kaptan Burutay Subaşı da milli takım kadrosunda yer alan genç sporcuların performanslarıyla ligde kendilerini gösterdiğini ifade etti.
 
"Üst seviyedeki sporcuların aldığı ücretlerin çok yükselmesi nedeniyle Türk oyuncuların ön plana çıktığı" değerlendirmesini yapan Burutay, şu ifadeleri kullandı:
 
"Bizim için çok güzel, bu sonuçta milli takıma yansıyacak. Bütün arkadaşlarımızla konuştuk, kardeşlerimizle sohbet ettik. Hepsi şu an aç, milli takımda oynamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu milli takımın çok daha iyi yerlere geleceğinin göstergesi. Biz de ağabeyleri olarak onlara yardım edeceğiz. Aç bir takımla Avrupa Ligi'ne başlayacağız. Ligi ilk sırada tamamlayabiliriz."
  

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV