26 Haziran 2019 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sporcu öğrencilere büyük imkan

TC Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaya aldığı 'Sosyal Etkinlik Modülü' sayesinde lisanslı spor yapan öğrenciler sporda elde ettikleri başarı ve derecelere göre okuldaki ders notlarına katkı sağlayabilecekler.

10 Nisan 2019 Çarşamba 08:20
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sporcu öğrencilere büyük imkan
TC Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaya aldığı 'Sosyal Etkinlik Modülü' sayesinde lisanslı spor yapan öğrenciler sporda elde ettikleri başarı ve derecelere göre okuldaki ders notlarına katkı sağlayabilecekler.TC Milli Eğitim Bakanlığı'nın çocuklara spor yaptırmak amaçlı e-okul sistemi üzerinden etkinlik uygulaması bugün resmi olarak onaylandı ve okuldaki öğretmenler seminerlerle bilgilendirmeye başladı. 

Uygulama kapsamında öğrencilnin girdiği her türlü resmi organizasyon ve aldığı dereceler, e-okul sisteminde işlenecek ve not ortalamasına katkı sağlayacak. 

Çocuğun yaptığı aktivitenin doğruluğu için spor kulüplerine ek- 1 adlı bir form doldurtulacak. Bakanlık da bu ekteki bilgilerle çocuğun o spor kulübündeki bütün aktivitelerini ve devam durumunu takip edecek.

Bu güzel uygulama ile yıllardan beri Türkiye'de sporun en büyük engeli okuldur anlayışı da tarihe akrşıacak ve spor ilk öğrenim seviyesine kadar inerek takibi ve gelişimi sağlanacak.

İşte TC Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulama ile ilgili olarak yayınladığı genelge şöyle:


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV