26 Eylül 2018 Çarşamba

ABD Voleybol'dan NORCECA'ya Atama

NORCECA Hakem Komisyonunda İlk Bayan

23 Temmuz 2017 Pazar 07:36
 ABD Voleybol'dan NORCECA'ya Atama

ABD Voleybol, Kuzey Amerika, Orta Amerika ve Karayipler (NORCECA) komisyonlarına üye ataması yaptı.  ABD Bayan Oturarak Voleybol Takımı Antrenörü Bill Hamiter'in eklenmesiyle yapılan toplantıda Teknik ve Antrenörler Komisyonu'na ilk voleybol temsilcisi ve Hakem Komisyonuna ilk bayan olarak USAV Yönetim Kurulu Üyesi Sue Mailhot seçildi.


Lori Okimura (ABD Voleybol Yönetim Kurulu Başkanı) : " ABD Voleybol çeşitliliğe bağlı kalmaya devam ediyor ve liderlik konumunu devam ettiriyor. NORCECA komisyon tayinleri de bunu en iyi şekilde gösteriyor. Uzmanlık isteyen plaj, salon ve oturarak voleybol tutkunlarına yardımcı olmak isteyen şahıslara sahip olduğumuz için şanslıyız. "


Ayrıca, ABD Voleybolu Genel Sekreteri Jamie Davis, Spor Organizasyon Komisyonu’nda görev yapması amacı ile seçildi. Toplamda, ABD Voleybolu, çeşitli NORCECA Komisyonlarına atanan 17 kişinin bulunması nedeniyle gurur duyuyor.


Kısa süre önce ABD Paralimpik Bayanlar Oturarak Voleybol Takımı’nı 2016 Paralimpik Oyunları'nda ilk altınına götüren Hamiter, voleybolda öncü bir antrenör oldu ve yüzlerce salon voleybolcu ve her yaştan ve seviyedeki antrenörleri etkiledi. Daha önce hiç oturarak voleybol maçı izlemeden, sadece salondaki antrenörlük deneyimi ile oturarak voleybol antrenörlüğüne başladı. 2010 ve 2011 yıllarında ABD Erkek oturarak Voleybol Takımı’nın baş antrenörlüğünü yaptı. 2003 Parapan Amerikan Oyunları'nda takıma liderlik yaptı daha sonrasında ise 2004 ABD Paralimpik Oyunları'nda Amerika Takımına antrenörlük yaparak en iyi dereceleri olan altıncılığı elde etti.


1997 yılından beri ABD Voleybol Great Plains Bölgesi'nde görev yapan Mailhot, salon ve plaj voleybolunda USAV National Scorekeeper (1986'dan bu yana) ve USAV International Scorkeeeper (1995'ten günümüze) sertifikalarına sahip. 1991 yılından beri USAV Ulusal hakemliği yapıyor ve 2000-2006 aralığında da USAV Ulusal Plaj Hakemliği yaptı. ABD voleybolu etkinlikleri için yaptığı üst düzey görevleri arasında; 2010 dan bu yana ABD Voleybol Açık Ulusal Şampiyonası’nda asistan turnuva direktörlüğü, , 1996 Olimpiyat Oyunları'nda salon voleybolunda istatistikçi, 2004-2008 arasında  Kuralları Test Etme Komisyon temsilciliği 2009 dan bu yana USA Volleyball Show Me Qualifier için baş hakemlik ve hakem koordinatörlüğü bulunuyor.


NORCECA'nın diğer komisyonlarında da Amerikalılar temsil edilecek. Davis, ABD Voleybol Milli Takım Olayları Kıdemli Müdürü ve Melissa Weymouth'un Spor Organizasyon Komisyonu'na sponsorluk yapıyor. ABD Voleybol Yönetim Kurulu Başkanı Lori Okimura, Pazarlama Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaya devam edecek. John Kessel ise Kalkınma Komisyonu sekreteri olarak görev yapacak. USAV Ulusal Plaj Programı Direktörleri Sean Scott ve Stephen Owen ise Plaj Komisyonu’nda görev yapacak.


Hamiter’e , Teknik ve Antrenörlük Komisyonu'nda Cecile Reynaud ve Pat Powers'da katıldılar. Dr. Andrew Gregory, Tıp Komisyonu sekreteri olarak görev yapacak ve Dr. William Briner ile birlikte çalışacak. Hakem Komisyonunda Amerikalılar Doug Wilson’un yanında ABD Voleybol Yönetim Kurulunda Görevli Yönetmen olarak görev yapan Sue Mailhot’ta grev yapacak. Basın Komisyonu’nda ABD Voleybol iletişim görevlileri Bill Kauffman ve B.J. Evans yer alırken İstatistik ve VIS Komisyonunda da Monica Paul ve Nate Ngo görev yapacaklar.

Anahtar Kelimeler: NORCECA

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV