13 Aralık 2018 Perşembe

ABD Sahalara Geri Dönüyor

ABD Oturarak Voleybol Takımı Dünya Şampiyonası’na Hazırlanıyor

14 Ocak 2018 Pazar 09:07
ABD Sahalara Geri Dönüyor

Bir yıllık çalışmalardan sonra, Birleşik Devletler Erkekler Oturarak Voleybol Takımı nasıl olduğunu görebilmek için bir test maçı yapabilmek için oldukça istekliydi.

Bu test Montreal'deki ParaVolley Pan Amerikan Bölgesel Oturarak Voleybol Şampiyonası’nda verildi. Bu şampiyonada ilk iki takım, Amsterdam'daki 2018 Dünya Şampiyonası’na katılım hakkını elde ettiler.

ABD Oturarak Voleybol Erkek Takımı dünya sıralamasında 8.ci sırada yer alıyor ve 2.ci sıradaki Brezilya, 14.cü sıradaki Kanada ve 31.ci sıradaki Kosta Rika ile mücadele etti. 2016 Paralimpik Oyunları’ndan sonra ilk kez ABD uluslararası bir rekabette mücadele etti.

Greg Walker (ABD Baş Antrenörü) : “Turnuvaya doğru giden yolda iyi olduğumuzu hissediyordum, oyuncularımın farklı bir şeyler yapmak istediğini biliyordum.”

Amerika Birleşik Devletleri, 2015 yılında Brezilya'nın arkasından ikinci sırada yer alarak Rio de Janeiro'daki Paralimpik Oyunları’nda yer almaya hak kazanmıştı. Bu ABD’nin 4.cü kez üst üste 2.ci sırayı alması anlamına geliyordu.

Walker, Rio'dan bu yana ekibin nasıl geliştirebileceğini görmek için ABD Erkek Milli Takımı da dahil olmak üzere diğer oturarak ve ayakta takım programlarını gözlemledi.

“ Salonda mücadele eden takımlarımızın neler yaptığını görmek ve yaptıklarımızı yaptıklarıyla karşılaştırmak güzeldi. Doğru yolda olduğumuzu gördük. Sporcularımız aynı şekilde düşünüyorlar.”

Eric Duda, Roderick Green, John Kremer, J. Dee Marinko, Jese Schag, Chris Seilkop, Josh Smith, James Stuck ve Charlie Swearingen gibi isimler Paralimpik Oyunları’nda da mücadele eden dokuz oyuncu olarak Montreal'de yer aldılar.

Yeni gelenlerin arasında Wounded Warriors programında keşfedilen askeri gazileri Patrick Young ve Nicholas Dadgostar yer alıyordu. Bu iki oyunu da 17 yaşındalardı ve protez kol ile  lise ve kulüp ekipleri için ayakta voleybol oynuyorlardı.

Montreal'e gitmeden önce, Birleşik Devletler Erkek Takımı, Edmond'daki Central Oklahoma Üniversitesi'nin ana üssünde eğitim kampı yaptılar ve Oklahoma Devlet Üniversitesi'ndeki erkek kulüp ekibi ile birlikte antreman yaptılar.

Anahtar Kelimeler: ABD Oturarak Voleybol

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV