17 Ocak 2019 Perşembe

Adana Ayyıldız'da hedef Süper Lig

Adana Ayyıldız Oturarak Voleybol Takımı, 31 Mart - 1 Nisan tarihlerinde Karaman’da gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol 1. Ligi 2. Etap maçlarında elde sonuçlarla 3. Etap Final maçlarına katılmaya hak kazandı.

08 Nisan 2018 Pazar 06:58
Adana Ayyıldız'da hedef Süper Lig
Adana Ayyıldız Oturarak Voleybol Takımı, 31 Mart - 1 Nisan tarihlerinde Karaman’da gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol 1. Ligi 2. Etap maçlarında elde sonuçlarla 3. Etap Final maçlarına katılmaya hak kazandı.


12 Takımdan oluşan ligde  dörderli üç  garupta oynanan maçlarda,  Adana Temsilcisi  Adana Ayyıldız Engelliler Spor Kulübü, 1. ve 2. Etapta toplam altı  maç yaptı  Altı maçın dördünü kazanan Ayyıldız, iki maçtan yenilgi ile ayrılmasına rağmen 12 puanla C Grubunu 2.sırada tamamlayarak 3. Etap final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Sezon Başında Kulüp Başkanı Savaş Aygün yaptığı açıklamada hedeflerini Süper Lig'e çıkacak iki takımdan biri olmak olarak belirlediklerini söyledi.
Ayyıldız şu ana kadar hedeflediği başarının %75 ni başardı final grubuna kaldı. Final grubunda Ayyıldız takımının dışında Karaman Ayrancı, Konya Engelliler, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye, Gaziantep Gençlik , Adana Ceyhan  olmak üzere toplam altı takım mücadele edecek ve bu altı takımın içinde ilk ikiye giren takımlar önümüzdeki yıl Süper Lig’ de mücadele edecek.

Adana Ayyıldız Oturarak Voleybol Takımı, Final müsabakaları sonucu ilk ikiye girerek Süper Lig’e çıkarsa 2018- 2019 Sezonunda Adana ilini en üst seviyede temsil eden tek takım olacak.

3. Etap Final maçları öncesi Adana Ayyıldız Spor Kulübü Başkanı Savaş Aygün yaptığı açıklamada ‘Hedeflerimize adım, adım yaklaşıyoruz, sezon başında ilk olarak final grubuna kalmayı hedeflemiştik, bunu başardık. Şimdi Final grubunda altı takımın içinde ilk ikiye girerek Süper Lig’e çıkmak ve Adana  ilini en üst seviye olan Süper Lig seviyesinde temsil eden tek takım olmayı hedefliyoruz. Hedefler ne kadar büyük olursa olsun bunu başaracak güçlü bir takım oluşturduk. Bu takımın ulaşamayacağı bir hedef yoktur. Bize inananları ve  güvenenleri mahcup etmeyeceğiyiz. Yüreğini sahaya koyarak Adana’ ya yakışan bir mücadele sergileyen sporcularıma ve hocamıza canı gönülden teşekkür ederim. Ayrıca müsabakalara giderken bizden desteklerini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediyemize de çok teşekkür ederiz. Bizim  şuan tek eksiğimiz sponsor.  Maddi imkansızlıklarla bunları başardık. Bir de sponsorumuz olsa neler yapabileceğimizi varın siz düşünün. Buradan  Adanalı iş adamlarımıza, engelli sporunun gelişmesine katkı sağlamak isteyen spor severlere sesleniyorum’ diyen Savaş Aygün, Adana İlini en üst seviyede temsil edecek olan bu takma sahip çıkalım’ diyerek sözlerini tamamladı.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV