19 Ağustos 2019 Pazartesi

Başarıların acı bedeli

Samsun'u Paravolley(Oturarak Voleybol) branşında Süper Lig'de temsil eden tek takımı Ekspres Engelliler Kulübü, maddi zorluklardan dolayı ligden çekilme riskiyle karşı karşıya.

16 Ağustos 2018 Perşembe 13:34
Başarıların acı bedeli
 Samsun'u Paravolley(Oturarak Voleybol) branşında Süper Lig'de temsil eden tek takımı Ekspres Engelliler Kulübü, maddi zorluklardan dolayı ligden çekilme riskiyle karşı karşıya.

Engelli sporunda 5 branşta mücadele eden Ekspres Engelliler Kulübü, yaşanan maddi sorunlar ve destek bulamamaktan dolayı, kulübü kapatma noktasına geldi.

Yaşanan sorunlarla ilgili Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber mikrofonlarına konuştu.

'KAPANACAK NOKTAYA GELDİK'

Kendisi de 20 yıl önce geçirdiği kaza sonrası engelli hale gelen Mustafa Tuncel, aynı zamanda Atıcılık Milli Takımı'nda yer alan bir sporcu. 7 yıldır Ekspres Engelliler Kulübü'nün başkanlığına gelen Tuncel, 7 yılda elde ettikleri başarıları şu şekilde dile getirdi: Biz kulübün yönetimine gelmeden önce kulübün tek bir madalyası bile yoktu ancak, biz göreve geldikten sonra özellikle paravolley takımımızla Süper Lig'e kadar yükseldik. Malesef, yaşanan zorluklar, artık bizi işleyemez hale getirdi. 

'MİLLİ SPORCUSU OLAN TEK KULÜP'
Kulüp bünyesinde 3 sporcunun olimpiyatlarda kota alabilme mücadelesi verdiklerini dile getiren Tuncel, "Malesef bu sporcularımıza destek bulamıyoruz. Özellikle malzeme eksikliğinden dolayı yeterli antrenman yapamadığımızdan bu performansları da olumsuz etkiliyor. Bizim 7 branşımız vardı ve bu sene 5'e düşürmek zorunda kaldık. Çünkü, sporcu sayısı ve branşlarımız arttıkça masraflarda artıyor. Bunlarla başa çıkamıyoruz. Biz, Samsun'da Milli oyuncusu olan tek kulübüz ama destek bulamıyoruz" şeklinde konuştu. 


'LİGDEN ÇEKİLECEĞİZ'
Paravolley takımını destek ve sponsor bulamadıklarını belirten Başkan Tuncel, "Biz bir ay içinde sponsor bulamazsak kulübü ligden çekmek zorunda kalacağız. Bu verilen emeklere yazıktır. Birçok yere başvurduk ancak, herhangi bir geri dönüş malesef alamadık. Biz bunu anlatamıyoruz. Gelip bizi araştırsınlar. Herhangi bir başarı yoksa biz zaten birşey istemiyoruz. Malesef, Samsun'da hiçbir başarısı olmamasına rağmen birçok kulübe maddi destek veriliyor. Bizim elde ettiğimiz başarılara rağmen hiçbir destek bulamadık" diye konuştu.

'ENGELLİLER SUİSTİMAL EDİLİYOR'
Son olarak; engelli olduktan sonra, ülkede en çok istismar edilen insanların engelliler olduğunu dile getiren Tuncel, "Bir yerlerden destek alabilmek için araya birilerini sokmak ve peşinde koşmak gerekiyor. Bu bizim görevimiz değil. Bizim nasıl işler başardığımızı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü biliyor. Ben kendim halk pazarlarında çalışarak kulübümü ayakta tutmaya çalışıyorum. Ancak, gücüm daha fazlasına yetmiyor. Ve ne acıdır ki, ben engelli olduktan sonra öğrendim ki, bu ülkede en çok suistimal edilenler engelli insanlarmış" dedi.

Haber:Kenan KAYA /Samsun

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV