26 Eylül 2018 Çarşamba

Büyük Anlaşma

Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Spor Federasyonu (IWAS) İle Dünya ParaVolley Anlaşma İmzaladılar

08 Ekim 2017 Pazar 06:45
Büyük Anlaşma

En büyük hedef, IWAS Oyunlarında oturarak voleybolun olmasını sağlamak.

Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Spor Federasyonu (IWAS), organizasyonlar arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve spor için tanıtım ve rekabet fırsatlarını kolaylaştırmak amacıyla Dünya ParaVolley ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

Mutabakat Zaptı, IWAS başkanı Paul DePace ve Dünya ParaVolley başkanı Barry Couzner arasında Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Genel Kurulu toplantısından sonra imzalandı.

Barry Couzner : “IWASF ile birlikte çalışmaktan hem kuruluşlarımızın hem de kurumlarımızın fayda sağlayacak olmasından çok mutluyuz. Gelecekteki işbirliği  faaliyetleri gerek oturarak voleybol, gerekse ayakta plaj voleybolu etkinlikleri ile ilgili sporcularımız için harika olacak ve işbirliği ile onlara her seviyede katılım için daha fazla fırsat sunacağız. Eminim organizasyonlarımız bu tür etkinlikleri gerçekleştirmek için aktif bir şekilde çalışırlar.”

Mutabakat zaptının birincil amacı, sporcular için fırsatları artırmak, oturarak voleybolun IWAS Oyunları programına dahil edilmesi, 2020'de gözden geçirilecek olan anlaşmada ele alındı.

Bu yılki IWAS Dünya Oyunları’nda okçuluk, atletizm, yüzme, masa tenisi ve tekvando gibi branşlar yer alacak ve 30 Kasım 6 Aralık tarihleri arasında Portekiz Vila Real de Santo Antonio’da yapılacak.

Paul DePace : “Dünya ParaVolley ile Mutabakat Zaptının resmi olarak imzalanması gelecek için harika bir adımdır. Ortaklığımızla her iki organizasyonun beraberce çalışmasını  ve dünya çapında fiziksel bozukluklara sahip sporculara verilen spor olanaklarının arttırılmasını dört gözle bekliyoruz.”

 

Anahtar Kelimeler: IWAS, ParaVolley

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV