23 Mayıs 2019 Perşembe

Çin’den Avustralya'ya Uzanan Macera

Wei Ping Tu Avustralya Madalyası İle Ödüllendirildi

16 Temmuz 2018 Pazartesi 06:12
Çin’den Avustralya'ya Uzanan Macera
Avustralyalı voleybol antrenörü Wei Ping Tu, Avustralya'da Avustralya Voleybolu'nun gelişimine uzun yıllar boyunca verdiği hizmetler dolayısı ile Avustralya Madalyası'na layık görüldü.

Ünlü Pekin Spor Üniversitesi'nde voleybol okuduktan ve Çin'de uzun yıllar antrenörlük yaptıktan sonra, Wei Ping, 1988'de Avustralya'ya göç etti ve geçtiğimiz yıl Sydney'de Voleybol antrenörlüğü yapmaya başladı.

1990'da Avustralya Spor Enstitüsü'nde tam zamanlı bir antrenman programı başlatan Avustralya Erkekler Voleybol takımının gönüllü antrenörü oldu. On yıl sonra, Wei Ping, Sydney 2000 Paralimpik Oyunları'na hazırlık olarak Avustralya Erkekler'ler Voleybol takımını kurdu ve bu takıma Oyunlar'dan sonra çeşitli Dünya ParaVolley uluslararası müsabakalarında liderlik etti.

Fiziksel engelli veya engelli sporcular için voleybol alanındaki faaliyetleri dolayısı ile Wei Ping, kısa bir süre önce Dünya ParaVolley tarafından bir Antrenör Eğitmeni ve Uluslararası Teknik Görevlisi olarak en üst düzeyde görevlendirildi.

Dünya çapında Antrenör Eğitim kursları verdi ve birçok uluslararası Dünya ParaVolley yarışmalarında görev aldı, bunların içerisinde Dünya Şampiyonaları ve Londra Paralimpik Oyunları yer alıyor.

Anahtar Kelimeler: Avustralya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV