23 Temmuz 2018 Pazartesi

Dünya'da ilk: Cam Terasta Oturarak Voleybol

Dünya'daki ilk kez cam terasta Oturarak Voleybol Karabük'ün Safranbolu ilçesinde oynandı.

18 Şubat 2017 Cumartesi 08:03
Dünya'da ilk: Cam Terasta Oturarak Voleybol
Tarihi yapıları ve onları korumadaki başarısıyla ün yapmış Karabük'ün Safranbolu ilçesi, İncekaya Kanyonu üzerine yapılan 11 metre uzunluğundaki cam teras ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekerken, Dünya'da ilk kez cam terasta oturarak voleybol oynanmasında da ev sahipliği yaptı. 

Tek benzeri ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan cam teras, yerden 80 metre yükseklikte bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken cam teras, bu kez oturarak voleybola ev sahipliği yaptı.

16 - 19 Şubat tarihleri arasında Türkiye Oturarak Voleybol 1.Ligi 1. etap maçlarına ev sahipliği yapan Karabük'te, yörenin şu an en cazip turizm merkezi haline gelen Cam Teras, oynanan gösteri maçına da ev sahipliği yaparak Dünya'da cam terasta  Oturarak Voleybol maçı oynanan ilk yer olma özelliğini de kazanmış oldu.

Oturarak Voleybol 1.Lig 1. Etap maçları için Karabük’te bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Oturarak Voleybol Milli Takım Koordinatörü Yusuf Kenan Kök'ün de hazır bulunduğu gösteri maçında Karabük Gençlik Spor Oturarak Voleybol Takımı ile Oturarak Voleybol Milli Takımı oyuncuları karşılaştılar.


Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV