22 Ağustos 2019 Perşembe

Dünya ParaVolley, Cinsiyet Eşitliğini Önemsiyor

Yeni Hedef 2028 Paralimpik Oyunları’nda Beach ParaVolley’in Olması

18 Temmuz 2018 Çarşamba 06:34
Dünya ParaVolley, Cinsiyet Eşitliğini Önemsiyor
Dünya ParaVolley’in gelişmekte olan yeni bir döneme yaptığı yolculuk, Genel Kurul tarafından seçilen bir kadın ve erkek sporcu temsilcisinin Dünya ParaVolley Yönetim Kurulu’na katılma kararını onaylamasıyla önemli bir gelişme gösterdi.

Sporcuların Dünya ParaVolley organizasyonunda önemli bir rol oynamasını hedefleyen bu programda, 2018'den başlayarak dört yıllık bir dönem alacak olan sporcu temsilcileri, 15.000 katılımcı tarafından oynanan bir sporun heyecan verici bir geleceğine katkıda bulunabileceklerdir.

Gerekli değişikliğinin yapılması, Dünya ParaVolley'i, Uluslararası Paralimpik Komite ve organizasyonun tüm operasyonlarında cinsiyet eşitliği elde etme amacı taşıyan diğer lider kuruluşlar ile uyumlu hale getiriyor. Dünya ParaVolley, Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda, hakemlere 50/50 cinsiyet eşitliği yaptığında zaten bir hedefe ulaşmıştı. Pazar günü Hollanda'da başlayan 2018 Dünya Şampiyonası’nda da her cinsten en iyi 16 takım mücadele ediyor.

Dünya ParaVolley Başkanı Barry Couzner OAM, 53 üyesinden 31'inin katıldığı Genel Kurul'da Rio 2016 Paralimpik Oyunları, Intercontinental 2016, Yerel Şampiyonalar ve bir kadın Süper Six gibi başarılı uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan son iki yıl gözden geçirildi.

Dünya Para Volley Başkanı Couzner, atanmış bir Tıbbi Direktör, Asistan Spor Direktörleri, iki yeni Bölge Başkanı ve bir İletişim Müdürü ile organizasyonda kişiselliği artırarak yönetişimi geliştirdiklerini söyledi.

Diğer önemli haberler arasında, Hangzhou, Çin'de yeni bir Dünya ParaVolley Geliştirme Merkezi'nin açılışı, Molten, Senoh ve Gerflor ile yeni anlaşmalar yer alırken, uluslararası ilişkiler de Uluslararası Paralimpik Komite, Paralimpik Spor Organizasyonları Derneği ve Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Sporları ile geliştirildi.

Yeni organizasyonlar Dünya Süper 6, Dünya Şampiyonaları ve Paralimpik Oyunlarına yönelik eleme karşılaşmaları ile organizasyona yeni bir hayat kazandırılırken, 11 Dünya ParaVolley komisyonuna dokuz yeni başkan atandı.

Dünya ParaVolley aynı zamanda Plaj Paravolley Komisyonu ve Gençlik ParaVolley kurallarını da başarıyla tanıttı.

Gelecek için başlıca hedefler arasında bir Sporcu Komisyonunun tanıtımı yer alıyor. Dünya ParaVolley'in finansal istikrarlı ve sürdürülebilir hale gelmesini sağlamak, teknoloji ise kuruluşun faaliyetlerinde giderek daha önemli bir rol oynayacaktır..

Diğer önemli hedefler arasında; Anti-Doping ve IPC Sınıflaması ile sürekli kod uyumu, her bölgedeki gelişim merkezleri, FIVB ile geliştirilmiş işbirliği, etkinlikler için bir teklif süreci ve ayrıca Los Angeles 2028 Paralimpik Oyunları’nda Beach ParaVolley'in yer almasının sağlanması bulunuyor.

Sporcu, gönüllü koruma ve takım sağlığı kişisel politikası da ileriye dönük Dünya ParaVolley girişimlerinin ön saflarında yer alacaktır.

Ayrıca; Wayne Hellquist (CAN), Laurent Torrecillas (FRA) ve Jim Leask (ABD) sırasıyla Başkan Yardımcısı, Spor Direktörü ve Pazarlama Direktörü olarak dört yıl süreyle seçildiler.

Eski ParaVolley Avrupa Başkanı Toralv Thorkildsen, eski Dünya ParaVolley Hakemleri Komisyonu Başkanı Gaby Lotan ve eski Dünya ParaVolley Spor Direktörü Denis Le Breuilly'nin hepsi Dünya ParaVolley'in yaşam boyu onursal üyelik ile ödüllendirildiler.

 

Anahtar Kelimeler: World Para Volley

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV