16 Aralık 2018 Pazar

Dünya ParaVolley Vakfı Kuruldu

Dünya ParaVolley Vakfı’nın Amacı Paralimpik Sporcuların Hayatlarını İyileştirmek

20 Şubat 2018 Salı 07:15
Dünya ParaVolley Vakfı Kuruldu

World ParaVolley,Dünya ParaVolley Vakfı'nın kuruluşunu ilan etti.

Vakfın amacı, ilk kurulduğu ABD'de para toplama faaliyetleri planlayarak paralimpik sporcuların hayatlarını iyileştirmek.  World ParaVolley gibi bir organizasyonun etkisi ile rekor sürede gerçekleşen vakıf, ABD'de 501 (c) 3 olarak hayırseverlik statüsü kazandı.

Dünya ParaVolley Vakfı, fiziksel değişimi olan insanlar için hayatları değiştirme aracı olarak spor faaliyetleri geliştiren, özürlülere eşit katkıda bulunan,  kapsayıcı bir toplum geliştirilmesi,  fiziksel engelli kişilerin toplumlarında rol modelleri olması ve yarının liderleri olması için ilham vermesini amaçlayan global bir organizasyon. Dünya ParaVolley Vakfı, ParaVolley hareketini büyütmek ve paralimpik sporcularının kendi topluluklarında rol modeller olarak görülerek kapsayıcı ve farklı bir toplum yaratma hedefine ulaşılması için Dünya ParaVolley'e yardımcı olmak için kuruldu. Vakfın amaçları şunlar:

ParaVolley'i geliştirmek ve bedensel engellilerin yaşamlarını olumlu yönde etkilemek.

Hedeflerine ulaşabilmek için gerekli ortamı sağlamak ve bunun için kilit konumdaki iç ve dış unsurlarla ilişkilerin geliştirilmesi. Paralimpik sporcular için çeşitlilik ve spor mükemmelliği sağlamak..

Uluslararası Paralimpik Komitesinin, paralimpik sporların dünyaya ilham vermek ve heyecanlandırmak için kullanma vizyonunu desteklemek.

Dünya ParaVolley Vakfı bugün ilk kampanyasını Because I Can sloganı ile başlattı. Hedef, ParaVolley'i büyütmek ve paralimpik sporcularının hayatlarını iyileştirmek için gerekli fonları güvence altına almak.

Kapsamlı ve farklı bir topluma ulaşmak için vakıf beş ana alanda kalkınma programlarına odaklanacak: Bayanlarda Spor, Anti-Doping, Gelişen ülkeler, Plajda ParaVolley ve mesleki yönetim yapılarını ilerleterek büyük gönüllü uzmanlara destek olmak.

15.000 paralimpik sporcunun her biri hayatlarıyla ilgili inanılmaz bir hikayeye sahipler ve hedeflerine ulaşmada engeller aşıyorlar.

Anahtar Kelimeler: World Para Volley

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV