15 Temmuz 2019 Pazartesi

FIVB Ve Dünya ParaVolley İşbirliği

Amaç Voleybolun Tüm Dünyada Yayılmasını Sağlamak

17 Nisan 2019 Çarşamba 07:40
FIVB Ve Dünya ParaVolley İşbirliği
Uluslararası Voleybol Federasyonu FIVB ve Dünya ParaVolley bazı disiplinlerde işbirliği yapmak ilk kez birlikte çalışmaya karar verdiler.Bu disiplinler; salon voleybolu, plaj voleybolu, kar voleybolu, oturarak voleybol ve plaj ParaVolley.

Dünya ParaVolley, ParaVolley sporunu fiziksel engelli sporcular için planlamaktan ve sunmaktan sorumlu bağımsız bir kuruluştur. Yeni anlaşma Dünya ParaVolley’nin her türlü voleyboldan sorumlu olan FIVB ile yakın işbirliği içinde çalışacağını ifade ediyor.

Duyuru, organizasyonun Çin'in Hangzhou kentinde yapılan en son Yönetim Kurulu Toplantısında Dünya ParaVoley Başkanı Barry Couzner tarafından yapıldı ve büyük bir heyecanla karşılandı.

FIVB Başkanı Ary S. Graca, "Voleybolu dünyanın bir numaralı aile sporu olarak konumlandırmayı amaçlayan çeşitli proje ve faaliyetlerde Dünya ParaVolley ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz.

“Voleybolu entegrasyon ve gelişim için bir araç olarak kullanarak, her iki tarafın yararları için sahip olduğumuz bilgi ve uzmanlığı paylaşmak istiyoruz.”

Barry Couzner şunları söyledi: "Eski bir FIVB Yönetim Kurulu Üyesi ve şu anki Dünya ParaVolley Başkanı olarak, iki kuruluşun bir araya gelip bir MoU altında işbirliği yaptığını görmekten gurur duyuyorum. Bu, atletlerimizin ve yetkililerin gelecekteki gelişimi için önemli bir olay olacağını kanıtlayacak.

“İki organizasyonun belirli projelerdeki işbirliği, hem FIVB hem de Dünya ParaVolley’in voleybolu tüm alanlarda tanıtmasını sağlayacak.”

Oluşturulan Mutabakat Muhtırası iki kuruluşa pazarlama, e-öğrenme ve dünya voleybolu ailesi, atletleri ve yetkilileri için faydalı olacak önemli etkinlikler dahil olmak üzere bir dizi alanda işbirliği yapacak sağlam bir platform sağlayacak.

 

Anahtar Kelimeler: FIVB, World ParaVoley

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV