15 Aralık 2018 Cumartesi

Gürcistan'dan Tarihi Başarı

Gürcistan Oturarak Voleybol Takımı Invictus Oyunları’nda Altın Madalya Kazandı

27 Kasım 2017 Pazartesi 12:24
Gürcistan'dan Tarihi Başarı

Gürcistan Oturarak Voleybol Takımı, Kanada Toronto'daki Invictus Oyunları'nda altın madalya kazanarak tarih yazmayı başardı. 

2014 yılında, yedi Gürcü askeri Londra’daki Invictus Oyunları için oturarak voleybol takımı oluşturdular. Richard Osborne, şans eseri olarak takıma katıldığında oyuncular şampiyona öncesi antremanlarını devam ettiriyorlardı.

O tarihten sonra Gürcistan takımı hızla gelişme göstermeye başladı ve 2014 yılını 4.cü sırada tamamladı. Takım, 2016 yılında üçüncülük pzisyonuna yükseldi ve sonuçta 2017 de altın madalyaya ulaştı. Ekip, artık Ulusal Oturarak Voleybol Takımı olarak düşünülmeye başlandı ve ülkede tanınır duruma geldi.

O zamandan beri Richard ekiple daha fazla ilgilenmeye başladı ve ayrıca World ParaVolley Sportif Direktörü Denis Le Breuilly ile işbirliğine gitti.  İkili, Gürcistan programını daha da destekleme amaçlı bir plan hazırlamak için birlikte çalıştılar. World ParaVolley tarafından bir voleybol ağı ve post sistem Gürcistan’a program doğrultusunda gönderildi. Ancak bu sistem Gürcistan'a ağır gelecekmiydi? Richard daha sonra Birleşik Krallık Kraliyet Hava Yolları’nı  Gürcistan seferlerinden birinde net ve posta sistemini dahil etmek için çalışmaya başladı.

2017 yılı Eylül ayının başında ekipman devri gerçekleşti, harika bir teslimat töreni yapıldı.

Anahtar Kelimeler: Gürcistan

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV