19 Haziran 2019 Çarşamba

Hayatı Zirvede Yaşamak

Lora Webster Hayatının Yarısını Oturarak Voleybola Adayan Kadın

21 Ağustos 2018 Salı 06:37
Hayatı Zirvede Yaşamak

Lora Webster, hayatının neredeyse yarısını ABD Kadınlar Oturarak Voleybol Takımı’nda oynayarak geçirdi.

 

Başlangıçtan beri ABD'nin oturarak voleybol programı içersinde idi, o dönemlerde spor hakkında az şey bildiklerinden dolayı voleybol oynayabilecek bir engelli sporcu bulmak zordu.

31 yaşındaki Webster ve ABD Kadınlar Oturarak Voleybol Takımı Colorado Crossroads Qualifier için Kanada ve Rusya'ya karşı hazırlık maçları oynamak için Colorado Kongre Merkezi'nde bulunuyordu. Takım, 2009'dan beri Crossroad'da ve sonrasında maçlar oynadı.

ParaVolley Dünya Şampiyonaları’nı içeren 2018 sezonuna iyi bir başlangıç yaptılar. ABD’li Kadınlar, Dünya Şampiyonasını hiç kazanmadılar son iki turnuva için Çin'in ardından ikinci sırada yer aldılar(2010 ve 2014).

ABD’li Bayanlar, Rio de Janeiro'da 2016 Paralimpik altın madalyasını kazandıktan ve dünyada 1 numaraya yükseldikten sonra, favori bir takım haline geldiler ve bu Webster için iyi bir şey.

Webster şu anda Atina'daki 2004 Paralimpik Oyunlarında bronz madalya kazanan ABD Kadın Oturarak Voleybol Takımı’ndan bugüne kalan tek oyuncu. Diğer üç kişi, Heather Erickson, Katie Holloway ve Nichole Millage ise Pekin'deki 2008 Paralimpik'te gümüş ve Londra'daki 2012 Oyunları'nda gümüş madalya kazanan takımda yer aldılar. Hepsi takımın ve oturarak voleybol programının yıllara göre ne kadar geliştiğini görüyor ve takdir ediyor.

Anahtar Kelimeler: Lora Webster

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV