19 Temmuz 2018 Perşembe

Hırvatistan'da Oturarak Voleybol Şampiyonası

Kasım Ayındaki Avrupa Şampiyonası Hırvatistan’daki En Büyük Turnuva Olacak. Türkiye de şampiyonada yer alacak.

10 Ekim 2017 Salı 06:25
Hırvatistan'da Oturarak Voleybol Şampiyonası
Hırvatistan'daki son büyük oturarak voleybol etkinliğinin, IOK HVIDR-Osijek takımının oynadığı erkekler 1998 Avrupa Kupası olduğunu biliyor muydunuz?

IOK HVIDR-Osijek takımı, 22 Nisan 1996 yılında kurulmuştu. 991-1995 İç Savaşında sakat kalanlar ve tecrübeli voleybol antrenörleri yeni otuearak voleybol kulübüne katıldılar ve Hırvatistanda sporun gelişmesine çalıştılar.1969 yılına kadar ülkede  Zagrep merkezli sadece bir takım Croatia-KISO Hrabri vardı. HVIDR-Osijek takımın katılımı ile 1996 yılında Hırvatistan Oturarak Voleybol Ligi kuruldu. Bu ligin kurulmasından sonra, 1992'de uluslararası alanda tanınmaya başlandıktan bu yana Hırvatistan'da oturarak voleybol gittikçe gelişmeye başladı.

Ulusal bir ligin kurulmasının ardından, Milli #sittingvolletbol takımı 1997'de Slovenyada düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın eleme turuna katıldılar. Erkekler takımı, Estonya'da gerçekleşen ve 9. sırada tamamlanan 1997 Avrupa Şampiyonasında yer aldılar.

1997'de Macaristan'daki Avrupa Kupasına ECVD, IOK HVIDR-a Osijek'i davet edildi. Ağustos 1998'de Osijek'te düzenlenecek olan Erkekler oturarak voleybol Avrupa  kupasına bir sonraki ev sahibi olarak katıldılar ve burada IOK HVIDR-a 6. sırada yer aldı.

Avrupa kupasına iki Hırvat takım katıldı ve aralarında Hırvatistan'ın en eski takımlarından Habri 48.nci yılını kutladı.

2006 yılında Hollanda Reormondda düzenlenen Dünya Şampiyonasında Hırvatistan erkek milli takımı 6.cı sırada yer aldı ve 2010 yılında Oklahomada yapılan Dünya Şampiyonasına katılım hakkı elde etti. Ancak Paralimpik Oyunları için hiç bir zaman katılım hakkı elde edemediler.

1998 Avrupa Kupası'ndan bu yana Hırvatistan'da düzenlenen birçok resmi ve gayri resmi uluslararası turnuva olmasına rağmen, 2017 yılı Kasım ayında Porecte  düzenlenecek olan ParaVolley Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası en büyük turnuva niteliğinde olacak.

 

Anahtar Kelimeler: Hırvatistan

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV