22 Ağustos 2019 Perşembe

IPC Başkanı Dünya Şampiyonasında İdi

Hedef 2028 Paralimpik Oyunları’nda Plaj Paravolley’in Oynanması

11 Ağustos 2018 Cumartesi 06:27
IPC Başkanı Dünya Şampiyonasında İdi
 Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Başkanı Andrew Parsons, Oturarak Voleybol Dünya Şampiyonaları’nı sporu bir üst seviyeye taşıdığı için övdü. Parsons, Dünya ParaVolley Başkanı Barry Couzner ile Hollanda’daki çeyrek finaller esnasında bir araya geldi.

“Oturarak Voleybolu Dünya Şampiyonası’nı takip etmekten ve bu yetenekli oyuncuların yeteneklerini en iyi şekilde yerine sergilemelerini ve bu sporu bir üst seviyeye taşıdıklarını görmekten mutluyum.”

“Bu, son yıllarda sürekli olarak büyüyen bir spor dalı ve Paralimpik programın bir parçası olmasından mutluluk duyuyoruz. Rio 2016'da Riocentro Pavilion 6'daki dolu tribünleri hala hatırlıyorum ve binlerce kişi bu spora kesinlikle hayran kaldı. Onların aralarında ben de vardım!

“IPC ve Dünya ParaVolley’in sporun bu gelişim yoluna devam etmesi için karşılıklı ilişkilerini güçlendirmeye devam etmesi şart. Bay Parsons'ın Hollanda'daki Dünya Şampiyonalarını ziyaret etmesi ve 16 erkek, 16 bayan takımın katıldığı organizasyon için cinsiyet eşitliğinin ne kadar önemli olduğunu görmesinden memnuniyet duyuyorum. Couzner ise böyle diyordu.

“Dünyanın en iyi oturarak voleybol sporcularının yer aldığı Dünya Şampiyonası’nı izledi ve sporun ne kadar rekabetçi, popüler olduğuna şahit oldu.

“Sınıflandırma ve anti-doping uyumluluğu ile iki kurumumuz arasında sürmekte olan güçlü ilişki hakkında çok yakından çalışmaya devam edeceğimiz iki alan var.

“Dünya ParaVolley’in 2028 Paralimpik Oyunları'nda Plaj ParaVolley’le (Ayakta) temsil edilme hedefi de Parsons’ın çok ilgilendiği bir konu.”

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV