26 Eylül 2018 Çarşamba

K.Maraş'tan büyük hamle

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan Oturarak Voleybol (Paravolley) takımı dört büyük sporcu transfer ederek, Oturarak Voleybol 1. Ligi’ne çıkmak adına büyük bir adım attı.

29 Eylül 2017 Cuma 14:49
K.Maraş'tan büyük hamle
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan Oturarak Voleybol  (Paravolley) takımı dört büyük sporcu transfer ederek, Oturarak Voleybol 1. Ligi’ne çıkmak adına büyük bir adım attı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde 2017 yılında kurulan Oturarak Voleybol  Takımı, geçen yıl Türkiye üçüncüsü olan Adana Umudun Işığı Engeliler Spor Kulübü oyuncularından ilk altıda direkt oynayan dört sporcuyu transfer  etti. Yeni transferlerden ikisi Milli sporcu Gökhan Gök  ve Yunus Özbayhan, diğer iki sporcu ise ilk atlıda  direkt oynayan smaçör Ali Ünsal ve libero Mehmet Şerif Görmezöz oldu.        

Yeni açılan şubesi ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nde Oturarak Voleybol takımında sekiz sporcu bulunuyor. Bu sporculardan bir tanesi olan ve  geçen sene  Ankara Ostim’de oynayan, Ostim’in 1. Lig’e çıkmasında büyük emeği geçen  Milli sporcu Sadullah Kılıç. Kahramanmaraşlı olan Kılıç, aynı zamanda kulüp bünyesinde oturarak voleybol akımının kurulmasında ve oyuncuların transfer edilmesinde öncelik eden bir oyuncu olarak dikkatleri çekiyor. 

Transferlerin ardından bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Adnan Alagöz; ‘Bölgemizde de ilk olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye bünyesinde Oturarak Voleybol takımı kurduk. İl genelinde engellilere yeni bir rehabilite ve spor yapma imkanı sunduk. İlk olarak liglere katılan takımımızın, şehrimizin simgelerinden  dondurma tadında transferler gerçekleştirdik. Hedefimiz şampiyon olarak 1. Lig’e çıkmak. Şampiyonluk yolunda ilerlerken aynı zamanda alt yapıya da  önem vereceğiz. Yapılan transferlerin her iki tarafa da  hayırlı olmasını diliyorum. Bu transferlerle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Oturarak Voleybol Ligi’nin lokomotif takımlarından biri olacağını düşünüyoruz.’ Dedi. Başkan Alagöz, ‘bu süreçte  bizlerden desteğini esirgemeyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç  ve transfer olan sporculara ayrı ayrı teşekkür ederim’ dedi.

Sporculardan  Gökhan Gök, Yunus Özbayhan, Ali Ünsal, Mehmet Şerif Görmezöz, imzaların ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Oturarak Voleybol Takımına transfer olmaktan mutlu olduklarını, buradaki  ortamın insanların samimiyetinden çok mutlu olduklarını, Kahramanmaraş halkına şampiyonluk sözü verdiklerini ve bu sürece destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç,  Kulüp Başkanımız Sayın Adnan Alagöz ve Milli Takımdan arkadaşımız Sadullah Kılış’a teşekkür ettikleri belirten konuşma yaptılar.

Sitemiz Voleybol Aktüel’de daha önceki haberlerimizde bu dört oyuncuyu haber yapmış ve ‘Milli sporcuları transfer eden takımın şampiyon yolunda çok önemli bir adım atacağını belirtmiştik. Sitemizi takip eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Adnan Alagöz’ün transferdeki isabetini sezon sonunda göreyi umut ediyoruz. 
Umudumuz, bu haber ve transferlerin Kahramanmaraş ilinde bulunan diğer engellileri spora teşvik etmesidir. En büyük dileğimiz, sonraki yıllarda Kahramanmaraş ve diğer illerde daha fazla sayıda takım kurularak çok daha fazla engelinin spor yapması sağlanır ve Milli Takım’a daha fazla sporcu kazandırılır. Buna tüm ulusumuzun ve engelli vatandaşların ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.Haber :  Bülent Çağlayan

 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV