26 Eylül 2018 Çarşamba

Kenya Geri Dönüyor

Kenya 15-22 Mayıs Tarihlerindeki Dünya Oturarak Para Voleybol Elemelerinden Çekilmişti

18 Haziran 2017 Pazar 06:49
Kenya Geri Dönüyor
Kenya, daha önce 15-22 Mayıs tarihleri arasında Nairobide yapılması planlanan Dünya Oturarak Voleybol elemelerinden mali nedenlerle çekilmişti.

Kenya Oturarak Voleybol Federasyonu  hükümetin diğer uluslararası yükümlülükler ve diğer uluslararası ve kıta şampiyonalarına ev sahipliği yapacağından ötürü imkânları nedeniyle Moi Uluslararası Spor Merkezi Kasarani'de ev sahipliği yapması beklenen etkinliğin finanse edilmeyeceğini belirtmesinden sonra çekildiğini açıklamıştı .

Genel Sekreter adına Spor Bakanlığı'ndaki yönetim direktörü Haroun Komen,  Kenya Oturarak Voleybol Federasyonu (KSVF) başkanı Polycarp Mboya'ya gönderdiği bir mektupta, maddi olarak kısıtlandıklarını söyledi.

Mektupta yazılan "10 Mart 2017 tarihli mektubunuza ek olarak, Spor Bakanlığı mali taleplerden dolayı sıkıntı içerisinde ve halihazırda Dünya Atletizm 18 yaş altı şampiyonaları ve Afrika Uluslar Şampiyonaları (CHAN) etkinlikleri tarafından sınırlandırıldı ve bu nedenle başka dünya şampiyonasına ev sahipliği yapamıyoruz. "şeklinde.

18 Yaş Altı Şampiyonalar, 12-16 Temmuz tarihleri arasında Kasarani Safaricom Stadyumu'nda yapılacak ve üç haftalık 16 ülkenin katılacağı bir futbol turnuvası önümüzdeki yılın başında olacak.

Kenya Oturarak Voleybol Federasyonu, garantör olarak hükümetten taahhütte bulunmasını istemişti ve bu da şartnamelerin finansmanında bir şart olan 30 milyon Kenya şilini idi.

Elemelere,her kategorideki en iyi iki takımın önümüzdeki yılın Temmuz ayında Lahey'de Sportcampus Zuiderpark'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanacak olduğu on beş ülkenin katılmaları bekleniyordu.

Bu yılın başlarında, Afrika ParaVolley Kurulu, Kenya yerel yönetim federasyonu tarafından yapılan sunumu takiben, Kenya'yı 2018 Dünya Oturarak Voleybol Şampiyonası Afrika elemeleri için bir sonraki organizatör olarak belirledi.

Yerel para oturarak voleybol başkanı yaptığı açıklamada, engelliler için sporun hükümet tarafından ciddiye alınmadığının görülmesinin can sıkıcı olduğunu belirtti.

“Olay, takımlarımıza ve oyuncularımıza bir fırsat daha tanıyor. Böylece engelli sporu ülkede gelişecek ve hatta seyirci desteği ile Dünya Şampiyonasına katılım hakkı bile elde edilebilecek.”

 

Anahtar Kelimeler: Kenya

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV