26 Eylül 2018 Çarşamba

Metin Türker Türkiye Kupası Teknik Toplantısı yapıldı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nun Çelik-İş Sendikası ve Karabükspor sponsorluğunda düzenlediği Metin Türker Oturarak Voleybol Türkiye Kupası Teknik Toplantısı Safranbolu Aygür Otel Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

04 Aralık 2017 Pazartesi 12:57
Metin Türker Türkiye Kupası Teknik Toplantısı yapıldı
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nun Çelik-İş Sendikası ve Karabükspor sponsorluğunda düzenlediği Metin Türker Oturarak Voleybol Türkiye Kupası Teknik Toplantısı Safranbolu Aygür Otel Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Teknik toplantıya Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol Teknik Kurul Başkanı Yusuf Kenan Kök, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol Teknik Kurul Üyesi Seda Acar, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol MHK Başkanı Ömer Ünal ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol İl Temsilcisi Murat Gülbağ ile turnuvaya katılan takımların Teknik Direktörleri katıldı.


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol Teknik Kurul Başkanı Yusuf Kenan Kök, toplantının açılış konuşmasında Metin Türker adına bu organizasyonun Karabük'te gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, turnuva statüsü ile ilgili bilgiler verdi. Oturarak Voleybol Milli Takımımızın kısa bir süre önce Hırvatistan'da katıldığı ve Milli Takım düzeyinde katıldığımız ilk resmi organizasyon olan Avrupa Şampiyonası hakkında da bilgiler veren Kök, genç bir kadroya sahip olarak Avrupalı otoritelerin beğenisini kazandıklarını ve 2024 yılına kadar bu takımın çok daha iyi yerlere gelecek potansiyele sahip olduğunun altını çizdi. Yusuf Kenan Kök, turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi.


Ardından söz alan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol İl Temsilcisi Murat Gülbağ, öncelikle Türkiye Şampiyonası'nın Karabük'te gerçekleşmesi konusunda destek veren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu ile Çelik-İş Sendikası ve Karabükspor'a teşekkür etti. Metin Türker isminin Karabük için önemini dile getiren Gülbağ, turnuvanın geleneksel halde Karabük'te düzenlenmesinin en büyük istekleri olduğunu ve bunun için çalıştıklarını belirtti. Murat Gülbağ da katılan tüm hakem ve takımlara başarılar diledi.


Toplantıda son konuşmayı yapan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Oturarak Voleybol MHK Başkanı Ömer Ünal da öncelikle Hırvatistan'da ülkemizi temsil eden Oturarak Voleybol Milli Takımımızı ilk organizasyonda elde ettikleri sonuç ve oynadıkları oyun sebebiyle kutladığını belirtti. Turnuva kuralları ile değişen oyun kuralları hakkında da bilgilendirme yapan Ünal, sakatlıksız, keyifli ve güzel bir organizasyon olması dileklerini iletti, Karabük ilinde bu organizasyon için destek verenlere teşekkür etti.
Metin Türker Oturarak Voleybol Türkiye Kupası, 4 - 6 Aralık tarihlerinde Karabük Merkez Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Turnuvaya önceki sezon Türkiye Oturarak Voleybol 1.Ligi'nde ilk dört sırayı alan takımlar ile geçtiğimiz sezon Türkiye Oturarak Voleybol 2.Ligi'nden 1. Lig'e yükselen takımlar olarak Metin Türker Oturarak Voleybol Türkiye Kupası'nda yer alacaklar.
İki grup halinde gerçekleştirilecek maçlar sonunda gruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşme ile Yarı Final ve Final maçları oynayacaklar.

Çekilen kurada oluşan gruplarda yer alan takımlar şöyle:
A Grubu
Alaplı (ALGES)
Ankara Ostim Spor
Karabük Gençlik,

B Grubu
Karadeniz Ereğli Belediyespor
Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü,
Diyarbakır Ortopedik Engelliler Spor Kulübü

Turnuvanın maç programı ise şöyle:

4 Aralık Pazartesi
Saat: 13.00 Alaplı (ALGES) - Ankara Ostim Spor
Saat: 14.30 Karadeniz Ereğli Belediyespor - Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü
Saat: 16.00 Alaplı (ALGES) - Karabük Gençlik
Saat: 17.30 Karadeniz Ereğli Belediyespor - Diyarbakır Ortopedik Engelliler Spor Kulübü


5 Aralık Salı
Saat: 10.00 Ankara Ostim Spor - Karabük Gençlik
Saat: 11.30 Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü - Diyarbakır Ortopedik Engelliler Spor Kulübü
Yarı Final Maçları
Saat: 14.00 A Grubu 1. - B Grubu 2.
saat: 15.00 B Grubu 1. - A Grubu 2

6 Aralık Çarşamba
Saat: 11.00 Final Maçı

Metin Türker Kimdir?

1938'de Trabzon/Sürmene İlçesi'nde doğdu, 1964 yılında Karabük Demir Çelik İşletmelerinde çalışma hayatına başladı.
1988 Yılında Çelik-İş Sendikası Genel Başkanlığına seçildi.
Bu dünyadan bir kahraman gibi geçti.
Bu şehrin, bu yörenin, bu fabrikanın geleceğini kurtarmak için öncülük etti.
'' BİR İŞÇİNİN BURNU KANARSA GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA İNDİRİRİM'' sözü Türk Sendikal hayatına ilke olarak geçti.
Bir fabrika ile, bir şehir ile, işçiler ile insanlar ile bütünleşti. Her şeyini feda ederek, çok şeyler kazandırarak ölümsüzleşti.
İşçilerin, Karabük'lülerin Sendikacı lideri Metin Ağabeyi Adı mücadelelerle, çilelerle, başarılarla anıldı.
1989 yılında 137 Gün süren dünyanın en uzun Çelik sektörü grevinin liderliğini yaptı.
8 Kasım 1994 te eylemlerle tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. ''KARABÜK DEMİR ÇELİK İŞLETMELERİNİ KAPATMAK ÖLÜMDÜR,
BİLSİNKİ BÜTÜN ALEM ÖLÜMDE UZLAŞMA OLMAZ''... diyerek dünyada ilk defa bir şehirde hayatı durdurdu.
Bugün KARDEMİR'in bacalarının tütmesinin yegane kahramanı METİN TÜRKER'dir.
Sendikacı ünvanı ile dürüstlüğün, doğruluğun yanında olan emeğin güçlü olduğu Sendikal anlayışını bizlere emanet eden ve ÇELİK-İŞ SENDİKASI'nın bugünkü düşüncelerini egemen kılan onurlu bir mücadele insanıydı.
Adı mücadelelerle, çilelerle, başarılarla anıldı. Yakalandığı amansız hastalık sonucunda 6 Aralık 1997 yılında hayata gözlerini yumdu.

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV