26 Haziran 2019 Çarşamba

Oturarak Voleybol Yükseliyor

Yaşama azminin voleybolla birleştiği nokta: Oturarak Voleybol

21 Kasım 2018 Çarşamba 06:06
Oturarak Voleybol Yükseliyor
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde yeniden yapılanan Oturarak Voleybol'da organizasyonlar başladı.
Ülkmeizde ilk Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası Nisan 2009 yılında gerçekleştirilmişti. Bu tarihten sonra bir duruklama dönemine girilmiş olsa da son dönemde çok daha profesyonel bir ekip tarafından yönetilen Oturarak Voleybol'da ligler ve Türkiye Kupası organizasyonları arka arkaya gelmeye başladı.
2018 Yılı Türkiye Kupası organizasyonu 7-9 Aralık tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecek.

Biz de ilginizi çekebileceğini düşünerek Oturarak Voleybol ile iligli bazı ana kurallar konusunda sizleri bilgilendirmek istedik:Oynanma Şekli

Oyunda servis atarken sporcunun bacakları / ayakları, oyun sahasının içinde olabilir. Diğer oyuncuların tümü, oyun sahasının içinde olmalıdır. Defans bölgesinde, oyuncu, topla oynarken oturur durumda olmak zorundadır. Topa plonjonla defans uygulamak için sadece kısa bir hareket sırasında yerle temasını kaybetmesine izin verilir. Bu hareket sırasında, top, onun tarafından file üzerinde oynanmayabilir.

Teknik Ve Taktikler

Topu karsı sahaya hızlı bir şekilde geçirmek için oyuncular ellerini kullanırlar ve doğru bir pozisyon almaları önemlidir. Bunun için güç ve dayanıklılık gerekir. Ayrıca denge ve teknik de önemlidir. Oyuncular genellikle tek kollarıyla vuruş yaparlar ve bu teknik bir vuruşu temiz bir şekilde yapmayı zorlaştırır. Takım oyunu fazla vurgulanmayabilir, smaçlar ve bloklar file etrafında sayı kazanabilmek için iyi koordine edilmelidir.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV