17 Ocak 2019 Perşembe

Oturarak Voleybolda Avrupa'nın egemen gücü: Rusya

Oturarak Voleybol Gittikçe Popülerleşiyor

02 Nisan 2018 Pazartesi 13:14
Oturarak Voleybolda Avrupa'nın egemen gücü: Rusya

1.Süper Altı Takım

Bu yeni uluslararası yarışmada 16-21 Mayıs tarihleri arasında Çin'in Hangzhou kentinde dünyanın en iyi bayan takımlarından bazıları bir araya geldi. Ev shibi Çin dışında Japonya, Hollanda, Rusya, Ukrayna ve Paralimpik şampiyonu ABD katıanlar arasında idi. Rusya finalde Rio 2016 nın altın madalyalı takımı ABD’yi 25-23, 16-25, 25-17 ve 25-18 lik setlerle 3-1 mağlup ederek ilk sırayı aldı.

2.Jakson  Follmann Oturarak Voleybol Oynuyor

Kasım 2016'da 71 kişiyi ölümü ile sonuçlanan uçak kazasından kurtulan altı kişiden biri olan Chapecoense kalecisi, Brezilya Paralimpik Merkezi'ni ve Brezilya Ulusal Paralimpik Komitesi Başkan Yardımcısı Mizael Conrado ve voleybol oyuncusu Renato Leite'nin eşliğinde bu sporun yapıldığı Brezilya Paralimpik Merkezi'ni ziyaret etti.

3. Rusya Çifte Altını Kutluyor

Porec’de bugüne kadarki en büyük Avrupa Şampiyonasını gerçekleşti. Bu şampiyonada, Rusya, hem bayan hem de erkeklerde başarılı oldu.

4. BM Fotoğraf Sergisi’nde Ruanda Ekibi Fotoğrafları Yayınlandı

Ruanda bayan oturarak voleybol takımının bir fotoğrafı 6 Nisan'da Uluslararası Kalkınma İçin Spor Günü'nü (IDSDP) ve Barış'ı kutlayan bir BM sergisinde yer aldı. Fotoğraf, Rio 2016 Paralimpik Oyunları sırasında Olimpiyat Bilgilendirme Hizmetleri (OIS) için Simon Bruty tarafından çekilmişti.

 5. Brezilya ve ABD Egemenliği

ParaVolley Pan America Şampiyonasında Brezilya ve ABD baskın bir görüntü gösterdiler. ABD bayan takımı, tek bir set bile kaybetmeksizin, altın madalya yolundaki 5 maçını da kazandı. Öte yandan, Brezilya erkek takımı, beş setlik heyecanlı bir finalde ABD'yi geçerek şampiyonluğa ulaştı.

 

Anahtar Kelimeler: Oturarak Voleybol

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV