26 Haziran 2019 Çarşamba

2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası Roma'da

Roma’da Good Net Projesi de Uygulanacak

05 Nisan 2019 Cuma 12:29
2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası Roma'da

 Roma, 2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. Şampiyonalar, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) 'nin ortak 2019-2022 stratejisinin merkezi bir bölümünü oluşturuyor. İtalyan Voleybol Federasyonu (FIPAV) ve İtalyan Olimpiyat Komitesi (CONI), İtalya'da plaj voleybolunu geliştirmek ve her yıl ülkeye amiral gemisi plaj voleybolu etkinlikleri getirmeyi amaçlıyor.

Üç kuruluş arasındaki ortak girişim, plaj voleybolu etkinlikleri düzenlemek için yenilikçi bir pilot modeli temsil ediyor. Amaç, Olimpiyat Oyunları'ndan sonra plaj voleybolunun başarısını sürdürmek ve oyuncuların etrafında inşa edilmiş seçkin bir etkinlik dizisi oluşturmaktır. 

Ortaklık, bugün İtalya Roma’da düzenlenen basın toplantısında FIVB Başkanı Dr. Ary S. Graça F °, Devlet Bakanı Müsteşar Bakanlar Kurulu Başkanı Giancarlo Giorgetti, FIPAV Başkanı Pietro Bruno Cattaneo ve CONI Başkanı Giovanni Malag with katılımı ile birlikte gerçekleştirildi.

Roma, 2011 yılında kentte ilk kez düzenlenen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’ı da dahil olmak üzere plaj voleybolunun kimlik bilgilerini barındırdığını çoktan kanıtladı. Merkez kort, erkeklerde Brezilyalı Emanuel Rego / Alison Cerutti ve kadınlarda Juliana Felisberta / Larissa França'nın şampiyonluğuna tanıklık etmek üzere 10 bin seyirci kapasitesine ulaşmıştı. 

Toplam 600.000 dolarlık ödül için kadın ve erkek toplam 32 takım mücadele edecek. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda kalifikasyon için sayılan puanların yanı sıra, Roma'daki FIVB Dünya Turu Finalleri (4-8 Eylül), yılın en heyecan verici özelliklerinden biri olacağı için dünyanın en iyi takımlarını toplayacak. İtalya'nın başkenti, kentin 2018 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası'nın muhteşem açılış maçına şahit olduktan bir yıl sonra, gerçek bir plaj voleybolu festivali gerçekleştirecek. 

Roma’daki 2019 FIVB Dünya Turu Finaleri, ayrıca, FIVB tarafından Ghost Fishing ile ortaklaşa yürütülen ve okyanuslardaki balık ağlarından geliştirilen bir sürdürülebilirlik girişimi olan Good Net Project'i benimseyecek. Ağların birçoğu, dünyadaki yerel topluluk kullanımı için plastik kirlilik bilincini artırarak ve sporun doğal spor alanlarını korumak için sporun oynayabileceği önemli rolü vurgulayarak voleybol ağlarına geri dönüştürülecek.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV