15 Kasım 2018 Perşembe

Plajda Şov Sürüyor

Emanuel Rego İlk Beş Olimpiyatta Yer Alan Tek Oyuncu

11 Kasım 2017 Cumartesi 07:01
 Plajda Şov Sürüyor

İstatistikleri inanılmaz: 256 maç, 77 birincilik ve kazanılan 2,562,273 dolar. Yeni bir FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’na başlayacak olan Brezilyalı Emanuel Rego, hala gelişimine devam ediyor.

Emanuel genç bir oyuncu olarak o kadar ince ki "Kemik" olarak biliniyor. Ancak Brezilyalı, gerçek vaktini plaj voleyboluna adadı ve sporu yeni bir düzeye taşıdı.

1996 ve 2012 arasında, Emanuel, plaj voleybolu oynanan ilk beş Olimpiyat Oyununda yer alan tek oyuncu oldu ve bu süreçte bir olimpik madalya seti oluşturdu.

“Mükemmel bir kariyere sahibim. Genç oyuncular için her zaman bir rol modeli olmak istedim.” Bugün bile, oyunun geleceğini FIVB Atletler Komisyonu üyesi olarak şekillendirmekle meşgul.

Emanuel'in başarılarından birçoğu Ricardo Santos ile birlikte geldi. Ricardo Santos, 56 birincilik, 229 maç ve kazandığı $ 1.901.183 ara ödülü ile turda en başarılı ikinci oyuncu durumunda.

Listedeki zaferler ve kazanımlar açısından üçüncü sırada yer alan Amerikalı Phil Dalhausser, kısa bir süre önce 2017 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nda 'En Üstün Oyuncu' seçildi. “Bu ödülü almak büyük bir onur.”
 
Dalhausser, Dünya Turu’nda 37 altın madalya kazandı ve $1,244,990 para ödülü kazandı. Etkinliğin 31 yıllık tarihinde % 80.9 maç kazanma ortalaması tutturan ilk oyuncu. 2005 sezonundan sonra kazandığı 30 altın madalya onu FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nda bir numaraya yerleştirdi.

İki basamaklı rakamlarda ödül alan diğer oyuncular Amerikalı Kerri Walsh Jennings (26), Misty May-Treanor (13), Brezilyalılar Larissa Franca (20), Emanuel Rego (11), Juliana Felisberta (10), Bruno Oscar Schmidt (10) ve Alman Laura Ludwig (11).

Bununla birlikte, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu bu ödüllerin sunulmasından önce de zaten efsaneler yaratıyordu. 1989/90'da FIVB turunun başlangıcından sonraki ilk yıllarda, tüm Amerikalılar Sinjin Smith ve Randy Stoklos'la ilgiliydi. Daha sonra başta Emanuel olmak üzere Brezilya egemenliği başladı. Son yıllarda ise Dalhausser egemen bir güç haline geldi. Bu sezon dikkat edilmesi gereken oyuncular arasında, son yıllarda kilit takımlar arasında yer alan Letonyalı Aleksandrs Samoilovs / Janis Smedins da bulunuyor

Bayanlarda ise, Olimpiyat şampiyonu Alman Laura Ludwig / Kira Walkenhorst Dünya Turunda en başarılı çiftler arasında yer alıyor
 
Brezilya ve ABD'li çiftler bayan plaj  voleybolunda ön planda yer alıyorlar. Bu alanda en ikonik isimler arasında, Brezilyalı Sandra Pires / Jackie Silva, Adriana Behar / Shelda Bede ve Larissa / Juliana Felisberta yer alıyorlar. Larissa, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun en başarılı bayan voleybolcusu. Ayrıca 2017'de partneri  Talita Antunes ile Yılın FIVB Plaj Voleybolu Takımı ödülünü de kazandı.


“FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nun bana uzun yıllar boyunca verdiği şeyler için inanılmaz minnettarım,” Larissa böyle diyor.

Üç kez Olimpiyat şampiyonluğu yaşamış olan Amerikalı Kerri Walsh Jennings ve Misty May-Treanor da, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turunun efsaneleri arasında yer alıyorlar. “"Voleybol oyununu seviyorum ve voleybolun gelişimini izlemekten zevk alıyorum. Bana yeni arkadaşlıklar kazandırdı, gözlerim dünyaya açıldı ve bana kendim hakkında çok şey öğretti.” Diyor May-Treanor.

“Her zaman tutku ile oynamak ve sahip olduğum bu yetenek sayesinde oyuna olan sevgimin parıltısını vermek istedim. İlham vermek ve oyunun oynanış şeklini değiştirmek istedim. Ve en önemlisi de bir etki yaratmak istedim.” Kesinlikle yeni bir sezon başladığında, sporun bu efsanelerinin ayak izlerini izleyecek yeni isimler ve yüzlere dikkat etmeyi unutmayın. 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV