19 Ağustos 2019 Pazartesi

Plajda Vikingler Yine Zirvede

Anders Mol ve Christian Sorum FIVB Sıralamasında İlk Sıradalar

21 Ocak 2019 Pazartesi 06:13
 Plajda Vikingler Yine Zirvede
Anders Mol ve Christian Sorum’un 2018'deki olağanüstü başarılı performansı, FIVB Plaj Voleybolu Erkekler Dünya Sıralamasında 2019'dan itibaren ilk sırada yer alan çift olmasıyla ödüllendirildi.

Bunun anlamı Norveçli çiftin, 28 Haziran 7 Temmuz arasında Hamburg’da yapılacak olan 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nın en büyük favorilerinden biri olduğu.

Takımlar FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda 5 Yıldızlı bir etkinlikte altın madalya kazandıklarında 600, 4 Yıldızlı bir etkinlikte altın madalya kazandıklarında 400 ve 3 Yıldızlı bir etkinlikte altın madalya kazandıklarında 300 puan kazanıyorlar.

Mol ve Sorum ikilisi 5,960 puanla ilk sırada yer alırken onları 5.500 puan ile Letonyalı Aleksandrs Samoilovs ve Janis Smedins ikilisi ile 5.400 puan ile Hollandalı Alexander Brouwer ve Robert Meeuwsen takip ediyorlar. 

21 yaşındaki Mol ve 22 yaşındaki Sorum’un 2018 sezonuna yavaş bir başlangıçlarından sonra ilk Dünya Turu altınlarını Temmuz ayında Gstaad 5 Yıldızlı etkinliğinde elde ettiler. Bir hafta sonrasında Avrupa Şampiyonluğu gelirken, Viyana'daki 5 yıldızlı etkinlikte bir haftada ikinci bir Dünya Turu altın madalyasını kazandılar.

Böylelikle Hamburg’da yapılan 2018 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Finallerine formda bir giriş yaptılar ve Polonyalı  Michal Bryl ve Grzegorz Fijalek finalde mağlup ederek altın madalyaya uzandılar.

Smedins ve Samoilovs ikinci sırada yer almaları 2018'de birden fazla turnuva kazandıklarının bir göstergesi. Letonyalı çift Espinho ve Moskova 4 Yıldızlı turnuvalarda altın, CEV Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanırlarken Fort Lauderdale 5 Yıldızlı ve Warsova 4 Yıldızlı turnuvalarında ise bronz madalya da kaldılar.

Brouwer ve Meeuwsen ise Mazury 2013'te altın madalya kazanarak ilk 10 takım arasında bir Dünya Şampiyonasını kazanmanın ne demek olduğunu bilen tek ikili.

2018 yılında Hollandalılar kendi seyircisi önünde Lahey 4 Yıldızlı etkinlikte bronz madalya kazanırken Doha 4 Yıldızlı etkinlikte ise altın madalyayı elde ettiler. Aynı zamanda Aalsmeer ve Huntington Beach etkinliklerini de kazandılar.

Dünya Sıralaması’nın ilk 10 takımı arasında 9 Avrupa takımı yer alıyor.Sadece Katar’dan Cherif Younousse ve Ahmed Tijan 9.cu sırada yer alıyorlar.

Katarlı çift; Viyana 5 Yıldızlı ve Doha 4 Yıldızlı turnuvalarda bronz madalya kazandı. Aynı zamanda Asya Şampiyonası’nda da podyumun zirvesinde yer aldı.

Polonya ve Rusya ilk 10 içerisinde 2 şer takım bulunduruyor. Polonyalı Piotr Kantor ve Bartosz Losiak 5.ci, Fijalek ve Bryl 6.cı sıradalar. 

Yıla Lahey 4 Yıldızlı etkinlikte altın madalya kazanarak başlayan Rus Oleg Stoyanovskiy ve Viacheslav Krasilnikov 8.ci sırada yer alırlarken Konstantin Semenov ve Ilya Leshukov 10.cu sıradalar.

 

Anahtar Kelimeler: FIVB Dünya Sıralaması

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV