25 Mart 2019 Pazartesi

3 Olimpiyat Oyunları gördü ve artık emekli oldu

Avustralya’nın Plaj Voleybolundaki Rol Modeli Emekliye Ayrıldı. Olimpik Louise Bawden 36 Yaşında Sahalardan Koptu

20 Şubat 2018 Salı 07:50
3 Olimpiyat Oyunları gördü ve artık emekli oldu

Üç kez olimpiyatlarda yer alan Louise Bawden 36 yaşında uluslararası plaj voleybolu yarışmalarına veda ettiğini açıkladı.

Bawden'in kariyeri, 17 yaşındayken Melbourne'den Canberra'ya kapalı voleybol programına katılarak başladı. İki yıl sonra Louise ilk kez olimpiyatlarda yer aldı, Sidney 2000’de Avustralya milli takımının bir üyesi olarak 9.luğu elde etti.

Dokuz yıl sonra plaj voleyboluna dönüş yapan  Bawden, 2012 Olimpiyat Oyunları’nda Becchara Palmer ile başarılı maçlar çıkarttı.

Londra Olimpiyat Oyunları’ndan kısa bir süre sonra Bawden, Avustralya'nın olimpiyatlarda yer alan ilk plaj voleybolcusu Taliqua Clancy ile bir araya geldi. İkili 2014 Asya Şampiyonasını kazandıktan sonra FIVB Dünya Turu’ndaki başarılarının ardından kendilerini 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda buldular.

Avustralya bayan voleybol takımı baş antrenörü Simon Naismith : “Louise'nin kariyeri, Avustralya Plaj Voleybolu’nun kumdaki ayak izi niteliğinde idi.”

“O, bağlılığın büyük bir örneğidir ve çok çalışması ile genç Avustralyalı bayan plaj voleybolcularına Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil etmeleri ve Plaj Voleybolu'nda dünyanın en iyi takımlarını mağlup edebilmeler için bir örnek teşkil edebilir.”

“Louise, gücünü gösterdiği için ayrıca atletik yeteneği ve mücadele karakteri bakımından kariyeri boyunca FIVB Dünya Turu'ndaki rakipleri arasında oldukça saygın bir isimdi. "

Volleyball Australia başkanı Craig Carracher, Avustralya plaj voleybolunun Bawden'a büyük bir şükran borcu olduğunu söyledi.

“Louise, saha içinde ve dışında gerçek bir şampiyondu ve izlemekten zevk aldığım en başarılı voleybolcu idi.”

“Louise sadece sporculara ve genç Avustralyalılara ilham vermiyor ayrıca ortaya koyduğu performans, daha fazlasını elde etmek ve daha fazlasını yapmak için sporumuzdaki herkese ilham veriyor.”

Volleyball Australia İcra Kurulu Başkanı Andrew Dee : “Louise, salonda ve plajda sıra dışı bir sporcu idi. Ayrıca Avustralya ve dünyada voleybolu için olağanüstü bir lider ve rol model olmuştur.”

“Tüm Avustralya voleybol ailesi adına Lou’yu harika kariyeri dolayısı ile tebrik ediyorum. Spora yaptığı katkılarından ötürü ona teşekkür eder, voleybol sonrası hayatında başarılar dilerim.”

20 yılı aşkın bir süreden sonra, aktif voleyboldan ayrılmaya karar verdiğimi açıkladığım için üzgünüm.

Salon ve plaj voleybolu oynadığım ve üç kez Olimpiyat Oyunlarına katıldığım için son derece büyük bir mutluluk duyuyorum. Dünya ve Asya Şampiyona’ları ile sayısız kez Dünya Turu’nda yer aldım.

Ancak kariyerim boyunca altın madalya kazanamadım. Bir atlet olarak kaydettiğim ilerleme, kendime ait standartlar, öğrenme konusundaki kararlılığım ve uluslararası alanda çalışmayı seven  ve savaşçı bir intiba yarattığım için gurur duyuyorum. Avustralya'yı bilinenden daha fazla vesile ile tanıtmayı başardım.  Kazandığım deneyimler ve yaşadığım hatıralar için sonsuza dek minnettar olacağım.

Elbette, bunların hiçbiri bazı önemli insanların yardımı olmadan mümkün olmazdı.

Öncelikle, ailemin yıllar boyunca bana sınırsız olarak sağladığı destek için teşekkür ederim.

Bana inanan inanılmaz antrenörler, bana yatırım yaptınız ve dünya sahnesinde başarıya ulaşma hayalinde bana katıldınız. Umarım yıllar içinde minnettarlığımı en iyi şekilde gösterdim ve şimdi teşekkürlerimi sunacağımı bilmenizi isterim. Klişe olduğu gibi, kimseyi unutma korkusu yüzünden isim vermek de istemiyorum.

Her destekçiye, her rakibe ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Umarım istediğiniz her şeyi elde edersiniz.

Anahtar Kelimeler: Avustralya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV