17 Ocak 2019 Perşembe

2018 EuroBeachVolleyU22 Letonya'da

Jurmala 2018 Temmuzunda Geleceğin Yıldızlarını Ağarlayacak

04 Nisan 2018 Çarşamba 06:27
2018 EuroBeachVolleyU22 Letonya'da

Geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlenen son derece başarılı 2017 Avrupa Şampiyonası'ndan sonra, 2018 yılında Jurmala'da önemli bir uluslararası plaj voleybolu turnuvası  düzenlenecek. Letonya'nın en popüler sahil beldesi 2018 U22 Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Etkinlik Baltık Denizi'nin hemen yanında yer alan, Majori plajında 26-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Jurmala son yıllarda küresel plaj voleybolu haritasında gerçekten tanıdık bir isim haline geldi, Şehrin 2017'de #EuroBeachVolley'e ev sahipliği yapmasının ardından daha da fazla tanındı, ve bu organizasyon Baltık Devletleri'nden herhangi birinde gerçekleşen en büyük etkinlik oldu.

Sonuç olarak, Jurmala Belediyesi ve Letonya Voleybol Federasyonu, başarı hikayelerine bir başka bölüm eklemek istediklerini belirtti ve Jurmala, Temmuz 2018'de Avrupa Plaj Voleybolunda en umut verici yükselen yıldızları ağırlayacak.

Ev sahibi ülkenin gözde isimlerinden Tina Graudina ve Anastasija Kravcenoka, Selanik’te 2016'da kazandığı U22 Avrupa şampiyonasını tekrar kazanabilmek için ev sahibi olma avantajını kullanmaya çalışacaklar. Graudina, ev sahibi avantajını en iyi şekilde nasıl kullanacağını iyi biliyor çünkü 2015'te Riga'da U18 Avrupa şampiyonasını eski ortağı Paula Neciporuka ile birlikte kazanmıştı. Yaz sezonunun başında, Graudina ve Kravcenoka Jurmala'daki Letonyalı taraftarları memnun etti. Çünkü onlar #EuroBeachVolley'in çeyrek finallerine ilerlediler ve sadece Almanya'dan Chantal Laboureur ve Julia Sude çiftine mağlup oldular.

2018 # EuroBeachVolleyU22, Mihails Samoilovs ve Kristaps Smits için uluslararası bir ödül kazanma fırsatı olacak. Samoilovs / Smits ikilisi, Kıbrıs'ın Larnaka kentinde geçen yıl yaılan U19 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmışlardı ve Çin'in Nanjing kentinde düzenlenen bu yılki U21 Dünya Şampiyonasında da bir başka bronz madalya kazanmışlardı. Mihail Samoilovs eski 'kıdemli' Avrupa şampiyonu Aleksandrs'ın küçük kardeşi, Jurmala doğumlu ve ilk Avrupa madalyasını elde etmek için daha fazla motive olacak.

Letonya, tarihte ilk kez EuroBeachVolleyU22'yi organize edecek fakat Jurmala daha önce 1996'daki ilk U20 yarışmasına ve Riga 2015 U18 Avrupa Şampiyonası’nı organize etmişti.

Anahtar Kelimeler: 2018 #EuroBeachVolleyU22

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV