20 Eylül 2019 Cuma

Antalya'da Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası başladı

Antalya'da U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası heyecanı başladı.

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:26
Antalya'da Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası başladı
Türkiye'nin ikinci kez alt yaş kategorisinde Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne ev sahipliği yapacağı organizasyon, Antalya'da 27 ülkeden 128 sporcunun katılımıyla başladı.


Türkiye, 2016 yılının ardından tarihinde ikinci kez alt yaş kategorisinde Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne ev sahipliği yapıyor. Antalya'da düzenlenen 2019 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, 11 Temmuz Perşembe günü oynanan müsabakalarla başladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen şampiyonada müsabakalar, Antalya Spor Salonu Plaj Voleybolu Merkezi ile Akdeniz Üniversitesi Plaj Voleybolu Merkezi'nde oynanıyor.

. Şampiyonaya 27 Avrupa ülkesinden 64 takım, 128 sporcu katılıyor.. Türkiye, erkeklerde 3, kadınlarda da 1 takım olmak üzere 4 takım ile şampiyonada mücadele ediyor.

2019 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, pazar günü oynanacak final karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erecek.


Şampiyonanın tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, 4 yıl önce hizmete açılan Antalya Spor Salonu'nun çok sayıda uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığını anlattı. Salondaki plaj voleybolu merkezinde yer alan sahalarda ilk uluslararası plaj voleybolu organizasyonu düzenleneceğini aktaran Hacıcaferoğlu, şampiyonanın Antalya'nın tanıtımı açısından güzel bir organizasyon olacağını vurguladı. Hacıcaferoğlu, Antalya'da düzenlenen turnuva sayısını artırarak spor turizmine katkı sağlamayı ve yetiştirilen sporcu sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.


TVF Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, Avrupa'nın önemli organizasyonlarından birini Antalya'da gerçekleştirecekleri için mutlu olduğunu belirtti. Şampiyonada 64 milli takımdan 128 sporcu yer alacağını aktaran Değirmenci, organizasyonda geleceğin yıldızlarının müsabaka oynayacağını anlattı. Şampiyonada oynanacak 144 maçın internet ortamında yayınlanıp, dünyanın her yerinden izlenebileceğini dile getiren Değirmenci, "Plaj voleybolu, olimpiyatlarının yükselen branşı. Biz de Antalya'da düzenlenen uluslararası organizasyonlarla hem sporcularımızı halkımıza göstermek hem de gelecekte bizi temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz" dedi.

Organizatör Gürsel Yeşiltaş, 2020 yılında 18 yaş altı Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenleneceğini belirtti. Şampiyonanın Antalya'da yapılmasını planladıklarını dile getiren Yeşiltaş, bu tip şampiyonalarda ülke tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirip, uluslararası alanda plaj voleybolu oyuncularını ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV