26 Haziran 2019 Çarşamba

Arvaniti İçin Ya Şimdi Ya Da Asla

Arvaniti Olimpiyatlar İçin Çocuğunu Bırakıyor

03 Mart 2019 Pazar 06:20
Arvaniti İçin Ya Şimdi Ya Da Asla
Yunanistan'ı Olimpiyatlara geri getirme arzusu veteran oyuncuyu kumlara geri döndürdü.

Vasiliki Arvaniti, Plaj Voleybolu Dünya Turunda kadınlarda beş etkinlikte yer almıştı, ama bunun yeterli olmadığına inanıyor. 2003 yılından beri uluslararası alanda yarışan 33 yaşındaki Yunan, 2016 yılında ara verdi ancak kuma geri dönüyor ve Penny Karagkouni'ye yeniden katıldı.

Üç kez Olimpiyatlarda yer alan Arvaniti, geçen Mayıs ayında ilk oğlu Nikolas'ı doğurdu ve o zamandan beri sahalara geri dönme arzusu büyüdü. Tokyo 2020 Olimpiyatları için eleme sürecinin başlaması, geçen ay karar vermesi için gereken itici güçtü.

Yunanlı “Gerçekten emekli olduğumu hiç hissetmedim” dedi. “Ben sadece 14 sene boyunca Tour'da oynadıktan sonra aileme ve çalışmalarıma odaklanmak için bir molaya ihtiyacım olduğunu düşündüm. Her zaman geri dönmeyi düşündüm ama önceliğim bir bebek sahibi olmaktı ve zaman geçtikçe sonunda geri dönmeyeceğimi düşündüm. Ancak Nikolas doğduktan sonra bir karar vermem gerektiğini anladım çünkü Olimpiyata katılmak için çok geç kalıyordum. Şimdi ya da asla. ”

Vicky’nin geri dönme motivasyonunun, Yunan plaj voleybolunun yakın zamandaki mücadeleleriyle de ilgisi var. Solak savunucunun yarışı kesildiği sırada ülke, Rio 2016 Olimpiyatları'nda ve geçen yılki Dünya Şampiyonasında yarışamayan sporun elitlerinden uzaklaştırıldı.

Atina’da 2004’te Efthalia Koutroumanidou, Pekin’de 2008’de Vasso Karadassiou ve Londra 2012’de Maria Tsiartsiani ile birlikte mücadele eden üç kez olimpiyat görmüş olan voleybolcu ülkesine uluslararası sahnede önemini yeniden kazanması için yardım etmeye kararlı.

Vicky, “Yunanistan'ın son zamanlarda herhangi bir üst düzey turnuvada yer almayı başaramaması gerçekten hayal kırıklığı yarattı” dedi. “Geçmişte birkaç güçlü ekibimiz vardı ve Sidney 2000'den Londra 2012'ye kadar dört Olimpiyat'a kalifiye olduk. Bu kesinlikle sahalarda olduğum süre boyunca beni motive eden bir şeydi. ”

Eğer motivasyon önemliyse veteran oyuncu seçkin oyncular arasında rekabet etmek için formunun üst seviyede olması gerektiğini biliyor. Bu yüzden derhal geri dönmek için acele etmek yerine, Vicky geri dönüşünü hazırlarken vücudu üzerinde çalışmaya zaman ayırıyor.

2003'ten beri uluslararası alanda yarışan, 2005'te Norveç'in Stavanger kentinde bir Dünya Turu etkinliği kazanan Vicky, gelecek yıla gözlerini dikti ve 2019 Fort Lauderdale Major'da yarışmak için çok çalışması gerekiyor.

Hazırlıklar ilerledikçe, Yunanlının güven düzeyi de artıyor. Ne de olsa, sahip olduğu her şeyi beşinci Olimpiyata katılmak için harcamaya istekli ve bu küçük Nikolas'tan uzun süre uzak durmayı da içeriyor.

 

Anahtar Kelimeler: Yunanistan

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV