18 Haziran 2019 Salı

Bergmann'dan Vanuatu'ya Destek

Vanuatu Bergmann’ın Antrenörlüğünden Yararlanmayı Hedefliyor

03 Şubat 2019 Pazar 06:42
Bergmann'dan Vanuatu'ya Destek
 Vanuatu Voleybol Federasyonu, son zamanlarda FIVB koçu Michel Bergmann'dan üç ay antrenörlük desteği aldı.

Alman milletini altı yıl boyunca voleybolda temsil etti ve daha sonra açık havaya taşınark dört yıl boyunca Alman Plaj Voleybolu Turu'nda oynadı.

2017 Proje Platformu kapsamında Vanuatu'ya antrenörlük desteği vermek üzere atandı. Projeler Platformu, Ulusal Federasyon ülkelerinin FIVB tarafından ödenen maaşları ve taşımacılığı ile vasıflı antrenörlerden yardım almasını sağlar.

Bergmann, U14, U16 ve U18 yaş sınıflarında haftada iki saat 120 öğrencinin eğitim gördüğü bir okul programı geliştirmesine yardımcı oldu. Ayrıca yerel antrenörler ile çalıştı yeni beceri ve teknik antrenman tatbikatları tanıtmak için kendi deneyimleri ile desteğini sundu. Bununla birlikte, yaş grubu ve üst düzey oyuncular arasındaki uçurumu kapatmak için zamana ihtiyaç olduğunu belirtti. 

“Gençlerden yaşlılara kaliteli oyuncu geçişlerinin olması en önemlisidir, özellikle Vanuatu okul programında çok fazla ve yetenekli çocuk var. ” diyor Bergmann.

Aynı zamanda FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nda yarışan ve Hamburg 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'nda yarışmayı amaçlayan Miller Pata ve Sherysyn Toko'nun plaj voleybolu takımına antrenörlük yaptı.

Pata, Dünya Turu'nda uzun süredir yer alan bir oyuncu ve yakın zamanda Gold Coast 2018 Commonwealth Games'de bronz madalya kazandı, ancak Toko sadece Dünya Turu'nda ilk kez Qinzhou 3-Star turnuvasına katıldı.

Erkekler plaj voleybol takımı da FIVB Kıta Kupası ve Pasifik Oyunlarına hazırlık olarak Bergmann tarafından yönetiliyor.

Erkekler milli voleybol takımı için Bergmann, üç ana adadan oyuncuları bir araya getirerek 2019 Pasifik Oyununun kadrosunun seçileceği uzun bir liste ile oluşturdu. 

VVF başkanı Debbie Masauvakalo, “Böyle büyük bir yetenek ve bilgi ile Vanuatu'ya böyle deneyimli bir antrenörün gelmesinden dolayı çok minnettar ve onurluyuz.”dedi. 

“Plaj voleybolu oyuncularının ve yerel antrenörlerin becerilerini ve zihnini daha da geliştirecek ve geliştirecek, desteği için FIVB'e teşekkür ederim.”

 

Anahtar Kelimeler: Vanuatu

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV