17 Ocak 2019 Perşembe

CEV Gençlik Plaj Voleybolu Kıta Kupası Baden'de

İlk Beş Gençlik Olimpiyatları’na Katılım Hakkı Elde Edecek

31 Mart 2018 Cumartesi 07:23
CEV Gençlik Plaj Voleybolu Kıta Kupası Baden'de

2017-2018 CEV Gençlik Plaj Voleybolu Kıta Kupası'nın final aşaması, 8-10 Haziran, 2018 tarihleri arasında Avusturya'nın Baden şehrinde gerçekleşecek. Avrupa Plaj Voleybolunda yükselen yıldızlar, Viyana'nın hemen dışında bulunan Strandbad'da gerçekten ikonik bir ortamda performans gösterecekler. Çünkü Baden, elit plaj voleybolu yarışmaları için  yıllar boyunca Avrupa'da en popüler yerlerden biri oldu. Haziran 2018 başında planlanan etkinlikte Avrupa kontenjanından bayan ve erkeklerde beş takım belirlenecek ve bu takımlar Arjantin, Buenos Aires'teki 2018 Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda Plaj Voleybolu yarışmasına katılım hakkı elde edecekler.

Uluslararası kalibrede Plaj Voleybolu mücadelesi ondördüncü kez Baden'de gerçekleşecek ve her cinsiyetten katılacak olan 16 ülke, Buenos Aires bileti elde edebilmek için mücadele edecekler. Burada, Plaj Voleybolu Gençlik Olimpiyatları programında Nanjing 2014'ten sonra ikinci kez yer alacak.

Gençlik Kıtası Kupası Finali organizasyonu Avusturya'nın statüsünü belirliyor. Avrupa'nın Plaj Voleybolu alanında en popüler yerlerinden biri olan Baden, 2017 yılındaki çok başarılı bir U22 Avrupa Şampiyonası, ardından da bir hafta sonra çift cinsiyetli bir Avrupalı Masters’a ev sahipliği yaptı.

2017'de düzenlenen ve sırasıyla bayanlar ve erkekler için rekor sayıda 38 ve 41 ülke katılan eleme aşamasının tamamlanmasının ardından aşağıdaki 16 ülke Baden'de mücadele edecek.

Erkekler : Avusturya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Letonya, Rusya, İsveç, İsviçre, Hollanda, Türkiye, Ukrayna.

Kadınlar : Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Fransa, Yunanistan, İtalya, Norveç, Polonya Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Hollanda, Ukrayna.  

Baden, Gençlik Kıtası Kupası Finali'nin ikincisine, 2014 yılında Antalya’dan sonra ikinci kez ev sahipliği yapacak.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV