18 Ekim 2018 Perşembe

Çevre Korumacı Bir Etkinlik

Laholm CEV Satellite Çevre Korunmasına Gösterilen Önemle Dikkat Çekti

20 Kasım 2017 Pazartesi 07:33
Çevre Korumacı Bir Etkinlik

İsveç topraklarında gerçekleştirilen ilk turnuva olan Laholm CEV Satellite, yerel organizatörlerin çevrenin korunması için gösterdikleri önemle dikkatleri çekti.

İsveç'in güneyindeki Laholm kenti bir CEV plaj voleybol etkinliğine ev sahipliği yapmaya karar verdiklerinde akıllarında  net bir hedefleri vardı. Çevreci bir turnuva düzenleyeceklerdi! Maçların oynandığı sahanın, iki milli parkın ve sahilin arasında bulunması çevre konularının doğal olarak ön plana çıkacağı anlamına geliyordu. 

“ İki büyük sorunumuz vardı. Bunlardan birisi, sahanın aileler için açık ve ücretsiz olması gerektiğiydi böylece sahayı halka tanıtabilirdik. Diğeri, turnuva nedeniyle tek bir çimen veya hayvana zarar germemesiydi. Turnuva sona erdiğinde bu bölgede gerçekleştirilen en büyük spor organizasyonunun izi bile kalmamıştı.

Hijert : “Parmaklarımızı birleştirerek uğur yaptık ve doğanın gücü ile denizin karadan çekilmesini bekledik ve istediğimiz oldu. Vahşi doğanın korunmasıyla ilgili kanunlar dolayısı ile karşılaşmaların yapılacağı mekanın kum tepelerine yakınlaşamaması gerekiyordu.”

CEV Satellite Turnuvası, Laholm şehrinin ev sahipliği yaptığı en büyük spor olayı oldu ve bu tekrarlanırsa, vizyon bu etkinliği tamamen  "yeşil bir olay" haline getirmek olacak. “Amacımız bu, aldığımız her karar için elektrikli araba ve çevre dostu çözümler kullanacağımız anlamına geliyor.”

Eski milli plaj voleybolcu ve Turnuva direktörü Karin Lundqvist,"Green Event" fikrini destekliyor. “İsveç’ten geliyorum ve eski bir oyuncu olarak, dünyanın geri kalanını göstermek istediğimiz şey budur. Bu turnuvanın çevresel farkındalığı, beni özellikle gururlandıran şey.”


Anahtar Kelimeler: Laholm CEV Satellite

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV