18 Ağustos 2019 Pazar

Debora'nın Bitmeyen Plaj Voleybolu Sevgisi

Debora Hollandalı Bir Çok Genç Olimpik Sporcuya Antrenörlük Yaptı

28 Ekim 2018 Pazar 06:44
Debora'nın Bitmeyen Plaj Voleybolu Sevgisi
1998 ve 2000 yıllarında Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonasından gümüş ile bronz madalya kazanan ve Atlanta 1996 ile Sydney 2000'de yer alan Debora Schoon-Kadijk, yarışmacı kariyerini son verdikten sonra  plaj voleybolundan ayrılmadı ve genç oyunculara tecrübelerini aktarıyor. On sekiz yıl sonra hala Hollanda genç takımlarıyla bir antrenör olarak çalışıyor ve özellikle de Hollanda ve Hollanda'daki genç ve genç takımlarla birlikte çalışıyor. Baden’deki CEV Gençler Plaj Voleybolu Kıta Kupası Finalleri’nde, Debora Hollandalı çift Emi van Driel ve kızı Raïsa Schoon’un antrenörlüğünü yaptı. İkili altıncı sırayı alarak Buenos Aires’teki Gençlik Olimpiyatları’na katılma hakkını kazanamamışlardı. Ancak Schoon-Kadijk, ekibinin geleceği konusunda olumlu düşünmeyi sürdürüyor.

Kariyeri boyunca, Hollanda'daki plaj voleybolu yükselişte değildi ve Debora'nın başka yerlerde bilgi ve eğitim alması gerekiyordu. Plaj voleybolu hakkında olabildiğince fazla bilgi edinmek için Brezilya, İtalya ve Almanya'dan antrenörler ile çalıştı. Plaj Voleybolu kariyerini bitirdikten sonra antrenörlüğe kısa süre içinde atıldı. Debora, 2000 yılında Sydney'deki Olimpiyat Oyunlarında kız kardeşi Rebekka Kadijk ile birlikte oynadı ve kız kardeşi ile oynamak kariyerinin en unutulmaz anlarından biriydi.

Kız kardeşi ile çalıştıktan sonra, çoğu Hollanda'yı daha sonra Pekin 2008 ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında temsil eden genç oyunculara antrenörlük  yapmayı çok sevdiğini fark etti. 

Plaj voleybolu oynarken Debora ailesi tarafından desteklemişti, bu yüzden de kızının onun ayak izlerini takip etmesi bir sürpriz değildi. Onların çalışmaları birlikte çok doğal bir şekilde gelişti.

Kadijk kızı ve partneri Emi van Driel'i övüyor. Debora, onların seviyesinden ve gelecekte elde edecekleri sonuçlardan emin.

Kumdaki oyuncularını izlerken bile Debora oynama fırsatını kaçırmıyor. Antrenörlüğü seviyor ve oyunculuk kariyerinin artık bittiğinin farkında. Fakat şu anki mesleği, yalnızca öğretmek değil aynı zamanda da yeni şeyler öğrenmek.

Baden'de yaşanan sıkıntıya rağmen, Debora ve ekibi Emi van Driel ve Raïsa Schoon'un önlerinde daha fazla zorluk var.

 

Anahtar Kelimeler: Debora Schoon-Kadijk

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV