25 Ağustos 2019 Pazar

En Genç Dünya Şampiyonu: Oleg Stoyanovskiy

Dünya Şampiyonası’nda Avrupa Üstünlüğü

15 Temmuz 2019 Pazartesi 07:36
En Genç Dünya Şampiyonu: Oleg Stoyanovskiy
 Comdirect ve ALDI Nord tarafından düzenlenen 2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası sona erdi. Erkeklerde Rus ikili Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy'nin altın madalya kazanırken ev sahibi ülkeden Julius Thole/Clemens Wickler gümüş ve Norveç’ten Anders Mol/Christian Sørum bronz madalya kazandılar. Böylece ilk kez şampiyonada tüm podyum basamakları Avrupa takımları tarafından işgal edildi. Bu turnuva aynı zamanda Plaj Voleybolu'ndaki nesil değişiminin öncüsü oldu. Krasilnikov 28 yaşında olmasına karşın partneri 22 yaşındaki Oleg, Dünya Şampiyonası altını kazanan en genç oyuncu oldu.
Almanlar ve Ruslar arasında oynanan altın madalya maçı, her iki takımın da dünyanın tahtına layık yarışmacılar olduğunu gösterdi.

Bu, bir Rus takımının ilk kez kazandığı Dünya Şampiyonası altın madalyası oldu.Daha önce Dmitri Barsuk/Igor Kolodinsky, 2007 Gstaad’da gümüş madalya kazanırken iki yıl önce Viacheslav Nikita Liamin ile birlikte Viyana’da bronz madalya kazanmıştı. Thole / Wickler ev sahibi takımların trendini sürdürerek ikinci sırayı aldılar. Bu durum Reinder Nummerdor / Christiaan Varenhorst'un Hollanda'da gümüş ve 2017'de Clemens Doppler / Alexander Horst’un Avusturya'da gümüş madalya kazanması ile gerçekleşmişti.

Günün erken saatlerinde, Dünya Şampiyonasında bronz madalya mücadelesini Norveçli Mol / Sørum üç sette kazandı. Bu madalyalarla Norveçliler, 2001 yılında Klagenfurt'taki Dünya Şampiyonasında aynı başarıyı elde etmiş olan vatandaşları Vegard Høidalen ve Jørre Kjemperud'un başarısını tekrar ettiler. 2001 yılında kazanılan bu madalya, bu güne kadar bir İskandinav ülkesinin Dünya Şampiyonası’nda kazandığı ilk madalya idi.

Sorum, bu bizim için büyük bir kazanç ”dedi. “Üçüncü veya dördüncü bitirmek arasında büyük bir fark var ve podyumun sağında yer aldığımız için çok mutluyuz. Bir madalya her zaman iyidir ve böyle büyük bir turnuvada birini almak, Norveç'teki sporumuz için gerçekten önemlidir.”

 

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV