20 Haziran 2018 Çarşamba

Erkeklerde İstatistik üstünlüğü Brezilya'da

Dünya Şampiyonası’nda En Çok Ace Yapan İki Oyuncu Çeyrek Finalde İdi

08 Ağustos 2017 Salı 07:29
Erkeklerde İstatistik üstünlüğü Brezilya'da

Brezilya erkekleri Dünya Şampiyonası tarihinde verilen 30 madalyanın 14'ünü kazandıklarından beri, istatistik liderlerin Güney Amerika'nın güç merkezinin lehine bir ağırlık eğilim göstermeleri sürpriz değil.

Dünya Şampiyonası etkinliklerinde tüm zamanlı istatistikler değerlendirildiğinde, En iyi top öldüren üç isim, en iyi iki blokör ve ace konusunda lider konumunda Brezilyalı’lar bulunuyor.

 •         Alison Cerutti, hem top öldürme (440) hem de blok (171) istatistiğinde zirvede. Ve ilaveten  ace sıralamasında 4.sırada yer alıyor. 

•          Alison’nun partneri Bruno Oscar Schmidt ise, çeşitli kategorilerde istatistik listelerinde yer alıyor.  Bütün zamanları göz önüne alacak olursak 395 top öldürme ile ikinci ve 36 ace ile 5.sırada yer alıyor.

•          Pedro Solberg ise 363 top öldürme ile bu konuda 3.sırada yer alırken 115 blok ile bu sıralamada 2.sırada yer alıyor.

•         Evandro Goncalves, 72 ace ile bu konudaki listede ilk sırada yer alıyor. 2015 Dünya Şampiyonası’nda 30 ace ile tek bir turnuvada en çok ace yapma rekorunu kırmıştı. Bu dünya şampiyonasında ise 26 ace ile 2.sırada yer alıyor.  Evandro, Viyana'da bir maçta 10,  başka bir maçta ise sekiz ace yaptı.

Viyana’daki dünya şampiyonasında, set başına en fazla ace yapan iki oyuncu çeyrek finale yükseldi.

•          Evandro set başına 2.3, Bartosz Losiak ise 1.9 ace yaptı.

•          Ev sahibi Avustura’nın kahramanı Clemens Doppler’in ise 1.08 ace i bulunuyor. Ve bu alanda Viyana'daki 96 oyuncu içerisinde 7.ci sırada yer alıyor.

•          En etkili servis kullanan 24 oyuncudan 10'u çeyrek finalde yer alıyor. Polonya, Avusturya ve Birleşik Devletler, bu servisciler düzeyinde iki oyuncu bulunduruyor.

Christiaan Varenhorst, Cherif Younousse ve Alex Ranghieri, tek bir Dünya Şampiyonası maçında 10 blok ile oynamayı başardılar.

•          Varenhorst, çeyrek finallerde iyi bir şansa sahip. Varenhorst, turnuvada set başına 2.75 blok ile ikinci en yüksek ortalamaya sahip.

•          Rus Nikita Liamin, 2.36 metre uzunlukla halen aktif durumda olan en yüksek oyuncu. Doppler, set başına 7.25 ortalama tutturdu. Burada tüm oyuncular arasında dördüncü sırada yer alıyor.

•          Maarten van Garderen set başına 7.17, Nikita Liamin 7.09 ve Andre Loyola 7.08 ortalama ile  çok gerilerde değiller.

 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV