16 Aralık 2018 Pazar

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Tartışıldı

FIVB ve AVC Asya’da Plaj Voleybolunun Görüşmesi Üzerine Toplandı

30 Aralık 2017 Cumartesi 16:14
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Tartışıldı

FIVB Yeni Etkinlikler Direktörü Angelo Squeo geçen hafta Bangkok'da Asya Voleybol Konfederasyonu (AVC) ve Tayland Voleybol Birliği (TVA) temsilcileri ile FIVB Plaj Voleybolu  Dünya Turu’nun yeni yapısı, pazarlama hakları konusunda görüştü. Plaj voleybolunun popülerleşmesini sağlamak için iki organizasyon arasındaki bağlar AVC topraklarında gelişmeye devam ediyor.

Toplantı, FIVB'nin gelişmiş bir plaj voleybolu takvimi uygulamasının bir parçası olarak düzenlendi. Gündemi, beş farklı kategoride yer alan yeni Dünya Turu yapısının tartışılması oluşturdu. 1 ve 2 yıldızlı etkinlikler, dünyanın dört bir yanındaki genç sporcuların gelişmesine hizmet ederken 3, 4 ve 5 yıldızlı etkinlikler, tanınmış profesyonel sporcular ile organizatörleri hedef alıyor.

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonaları, Dünya Olimpik eleme turnuvaları ve Yaş Grubu Dünya Şampiyonası dahil olmak üzere 2020 yılına kadar olan dönemdeki diğer etkinliklerin organizasyonunun yanı sıra 2017/2018 sezonu  Plaj Voleybol takvimi ve Olimpik eleme sistemi tartışıldı.

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda, dünyanın en iyi profesyonel voleybolcuları mücadele etmektedir ve yarışmanın 5 yıldızlı etkinlik yapısı, sporu taraftarlarına daha yakın hale getirerek, giderek artan sayıda ülkede plaj voleybolu tanıtımının devamlılığını sağlıyor. Yarışmanın yeni formatı, paydaşlarına esnek ticari haklar ve sürdürülebilir bir iş modeli üzerine kurulmuş büyük bir iş fırsatı sunuyor.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yaklaşırken, Asya genelinde plaj voleybolunun  gelişimi için  süregelen öncelik ve tartışmalar, Dünya Turu etaplarının Tayland, Endonezya ve Vietnam dahil olmak üzere diğer ülkelerde de yeni ve mevcut turnuvaların oluşturulması konusu üzerine yoğunlaştı. FIVB ayrıca 2019 yılı ve sonrasında 4- ve 5 yıldızlı etkinlikler düzenlemek  için milli voleybol federasyonları ve destekçileriyle ortaklık yapmak istiyor. Bu konuda pazarlama hakları, FIVB'nin rekabet gereksinimleri ışığında gözden geçirildi.


 

Anahtar Kelimeler: FIVB

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV