13 Aralık 2018 Perşembe

FIVB ve CEV'den Plaj Voleybolu İçin Müthiş Birliktelik

FIVB Ve CEV Avrupa Plaj Voleybolu Etapları İle FIVB Dünya Turu’nu Birleştiriyorlar

02 Mart 2018 Cuma 07:56
FIVB ve CEV'den Plaj Voleybolu İçin Müthiş Birliktelik

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları'nda Kar Voleybolu Gecesi için yaptıkları başarılı işbirliğinin ardından, FIVB ve CEV,  Avrupa plaj voleybolu etaplarını FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu ile birleştirmek için bir araya geliyorlar.

Tüm CEV Satellite etkinlikleri, Nisan başından itibaren Dünya Turu 1 Yıldızlı turnuvalar kategorisinde olacak ve aynı zamanda dünya çapında uluslararası sporculara açılacak. CEV Masters etkinlikleri, sonraki aşamada 2 yıldızlı turnuvalar olarak Dünya Turuna eklenecek. CEV, 2018 sezonunun Avrupa'da gerçekleşmesi nedeniyle tüm 1 yıldızlı ve 2 yıldızlı etkinliklerin organizasyonundan sorumlu olacak. İki taraf arasında üzerinde anlaşmaya varılan aynı konseptin gelecek sezonlarda 3 yıldızlı etkinlikler için de uygulanması planlanıyor.

Bu anlaşma sadece uluslararası oyuncular için daha fazla oyun imkânı yaratmakla kalmıyor,  Olimpiyat eleme periyodu başladıktan sonra 1- ve 2-yıldızlı etkinlikler Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılacak oyuncular için de faydalıdır. Güçleri birleştirdikçe, FIVB ve CEV etkinlikler için bir program oluşturacaklar, ve bu durum Avrupa'da plaj voleybolun uzun vadeli olarak büyümesini teşvik edebilir.

Dünya Turu takviminde 1 yıldızlı olarak yer alacak olan CEV Satellite etkinlikleri takvimi şu şekilde; Avusturya Baden (13-17 Haziran, çiftler), Türkiye Manavgat (21-24 Haziran çiftler), Rusya Anapa (5-8 Temmuz, çiftler), Slovenya Ljubljana (2-5 Ağustos, çiftler) ve Liechtenstein Vaduz (8-12 Ağustos, çiftler). Diğer olaylar, CEV'in çeşitli Avrupa Ulusal Federasyonları ile görüşmelerinin ardından önümüzdeki haftalarda da teyit edilecek. Diğer etkinliklerin yerleri, CEV'in çeşitli Avrupa Ulusal Federasyonları ile yapacağı görüşmelerinin ardından önümüzdeki haftalarda kesinleşecek.

Avrupa Şampiyonası Finali’nin, bu yılın 15-22 Temmuz tarihleri arasında Hollanda'da gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bununla birlikte, Avrupa sporcularının özel katılımıyla ve CEV tarafından düzenlenen Plaj Voleybolu etkinliklerinin en büyüğü olarak tek başına bir etkinlik olarak kalacak. 2018 yılı Avrupa Şampiyonası Finalleri; Rotterdam, Lahey, Apeldoorn ve Utrecht olmak üzere dört şehirde gerçekleşecek. U20 Erkekler Voleybol Avrupa Şampiyonası’nın final turu ve Oturarak Voleybol Dünya Şampiyonası ile Hollanda'da gerçekten eşsiz ve eşi benzeri görülmemiş bir voleybol partisi gerçekleşecek.

FIVB, diğer konfederasyonlarla yakın gelecekte kendi bölgelerinde aynı konsepti uygulamak, konfederasyonlara pazarlamak için daha güçlü bir ürün sunmak için çalışıyor.

Beş CEV etkinliğinin eklenmesi, Dünya Turu turnuvalarının toplam sayısını yaklaşık 50'ye çıkmasına neden oldu ve ek turnuvalar hala tartışılıyor. Dünya Turunda yer alan yeni 1 yıldızlı etkinlikler, oyuncular için mevcut yarışmaların toplam sayısının artması nedeniyle önemli derecede etki sağlayacaktır.

Anahtar Kelimeler: FIVB, CEV

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV