24 Haziran 2019 Pazartesi

Graudina / Kravcenoka Geri Dönüyor

Tokyo 2020 Projesi Lahey’deki Etap Sonrası Başlayacak

29 Aralık 2018 Cumartesi 06:03
Graudina / Kravcenoka Geri Dönüyor
Letonya plaj voleybolunun en iyi çiftlerinin geleceği hakkında yapılan bazı çelişkili açıklamaların ve Letonya Olimpiyat Komitesi ve ile Voleybol Federasyonu arasındaki tartışmaların ardından  en iyi ve en umut verici Letonya bayan plaj voleybol oyuncuları Tina Graudina ve Anastasija Kravcenoka, Tokyo 2020'ye doğru Olimpiyat hayallerini sürdürmek için bir araya gelecekler. Şu anda Graudina yılın yarısını California'da okuyarak ve Kravcenoka Letonya’da geçiriyor.

20 yaşındaki Tina ve 21 yaşındaki Nastja, Nanjing'deki 2014 Gençlik Olimpiyat Oyunları’na katıldıklarından beri yaş gruplarındaki yarışmalarda dikkate alınması gereken bir güç oldular. Yıllar geçtikçe, 2016 U22 Avrupa Şampiyonası'nda altın ve bu yıl Letonya'da Jurmala'da gümüş madalyada dahil olmak üzere özgeçmişlerine yaş gruplarında çok sayıda madalya eklediler.

Geçen yıl Jurmala'daki seniors Avrupa Şampiyonası'nda sansasyonel bir beşincilik  sonrasında 2018'de genç Letonyalılar Ocak ayında Pelhrimov Masters’da gümüş ve FIVB Dünya Turu 4 yıldızlı etkinlikte dördüncü sırada yer alarak başarılarını sürdürdüler.

Graudina, 2017/2018 FIVB Dünya Turu'nun En İyi Çaylağı ödülünü aldı ve şu anda ikili dünya sıralamasında 29.cu sırada yer alıyor. Bu, Baltık ülkesindeki kadın Plaj Voleybolu oyuncuları için 2009 Avrupa Şampiyonu Inguna Minusa ve Inese Jursone'nin ihtişamlı günlerinden bu yana görülmemiş bir başarı.

Ancak şu anda ikisinin bir araya gelmesi biraz zor. Tina şu anda ABD'de Southern California Üniversitesi'nde okuyor ve oynuyor, ancak yaz tatilinde Anastasija ile bir araya gelebiliyor. Tokyo’daki olimpiyatlara iki yıldan daha az bir süre kala oyuncular, antrenörler ve yerel makamları içeren kapsamlı tartışmaların ardından, taraflar sonunda Tina'nın üniversiteden ayrı kaldığı bir yılda ikisinin birlikte oynamalarına karar verdiler.

Bu arada Anastasija, verimli bir antrenman süreci ve daha fazla oyun deneyimi için iki kez Letonya şampiyonu ve Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın bronz madalyalı ismi Alise Lece ile birlikte oynayacak ortağı Tina ise NCAA Plaj Voleybol Şampiyonası'nda mücadele edecek.

Letonyalıların, bu projeyi 2-6 Ocak 2019 tarihlerinde Lahey'de kapalı alanda gerçekleşecek olan 4 Yıldızlı etkinlikten hemen sonra uygulamaya koyması bekleniyor. Çünkü takımlardaki değişimler nedeniyle, turnuva eşleşmeleri aşağıdaki gibi kaydedildi: Anastja, Alise Lece ile birlikte iken, Tina ise Letonyalı bir kapalı voleybol oyuncusu olan Jana Jaudzema ile birlikte mücadele edecek.

 

Anahtar Kelimeler: Letonya

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV