26 Haziran 2019 Çarşamba

Gündemde Plaj Voleybolu

EBVC Yıllık Olağan Toplantısı Luxemburg’da İdi

17 Aralık 2018 Pazartesi 06:27
Gündemde Plaj Voleybolu
 Kış geldi, ama yine de Avrupa Plaj Voleybol Komisyonu üyeleri (EBVC) yıllık toplantıları için Lüksemburg'da bir araya gelerek önümüzdeki sezon için plan ve önerilerde bulundu. Sporu büyütmek ve oyunda olabildiğince çok yer alabilmek için masaya koyulan birçok fikir Plaj Voleybolu için heyecan vericiydi.

EBVC, 2016-2020 dönemi için belirledikleri stratejik hedeflerin gözden geçirilmesinin ve yol haritasının uygulanmasının yanı sıra, son derece başarılı bir 2018 sezonuyla birlikte nerede olduklarını gözden geçirdiler. Buradaki en önemli vurgu, dört Hollanda şehrinde yapılan tarihi EuroBeachVolley'di.

Hollanda'da düzenlenen etkinlik, tanıtım faaliyetleri ve sporun halka tanıtımı açısından yeni bir zemin oluşturdu, ancak taraftarlar Ağustos 2019'da Rus voleybolunun ev sahipliğini yapacağı 2019 Avrupa Şampiyonası'nı şimdiden bir başka büyük olayı dört gözle bekliyorlar.

Avrupalı takımların çoğu, 2018'in sonlarında 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları rüyalasını kovalamaya başladılar ve bu nihai hedefin yerine getirilmesi, üçüncü sezonu 2019'da başlayacak ve kazananların 2020 Haziran ayında belli olacağı CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası'ndan geçiyor.

Üstelik, EBVC'nin oyunu her seviyede büyütme arzusu ve hedefi de söz konusu ve bu düşünceyle tartışmalar tutarlılık, kalite ve etkililiği hesaba katmak amacıyla tüm kalkınma faaliyetlerini tek bir çatı altında sunma zorunluluğuna odaklandı.

Toplantı, mevcut Dünya Turu modelinin güçlü ve zayıf yanlarını incelemek için bir fırsattı, özellikle de Avrupa 2018'de Avrupa topraklarında düzenlenen tüm 1-Star etkinliklerini gerçekleştirerek öncülük yaptı.
Bu eğilim 2019'da, CEV'in Avrupa'da gerçekleşecek olan 1-Star ve 2-Star etkinliklerinin organizasyonundan sorumlu olması ile devam edecek.

Anahtar Kelimeler: EBVC

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV