18 Temmuz 2019 Perşembe

İsveç'te Tarihi EuroBeachvolleyU20

Aynı Yıl Dünya Turu Sonrası U20 Avrupa Şampiyonası başlıyor. Erkeklerde ise, Rus Dmitrii Veretiuk / Denis Shekunov, Türkiye’den Yusuf Özdemir / Ali Cebeci ve Hollanda’dan Yorick de Groot / Matthew Immers takip edilmesi gereken en güçlü yarışmacılar.

28 Haziran 2019 Cuma 07:08
İsveç'te Tarihi EuroBeachvolleyU20

İsveç, Göteborg’da yapılacak olan U20 Avrupa şampiyonası ile ilk Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. Bu yılın başlarında İsveç, Göteborg'daki Beach Center'da ilk Dünya Turu yarışmasına ev sahipliği yapması ile Plaj Voleybolu tarihini yazmıştı. Dünyanın en büyük kapalı plaj voleybol merkezinde İsveç Voleybol Federasyonu ve Göteborg Beachvolley Club ile İsveç sporda ilk kez Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Avrupa’nın en yetenekli genç Plaj Voleybolu oyuncularının bazıları bu yılın U20 madalyası için İsveç Hava durumu bu sefer biraz daha iyi oduğundan dolayı Beach Center dış sahalarında mücadele edecek. 

Ev sahibi, şampiyonluğa başlamadan önce büyük bir kayıp yaşadı ve geçen yılki Gençlik Olimpiyatları altın madalyalı ismi olan David Åhman / Jonatan Hellvig sakatlık nedeniyle turnuvadan uzak kalacak. David Åhman, geçtiğimiz hafta Tayland'daki U21 Dünya Şampiyonası sırasında dizinden sakatlandı. Onun yerine Gustav Molin mücadele edecek. 

Şampiyonada Jonatan Hellvig ile oynayacak olan Gustav Molin, geçen yaz gençlik ulusal şampiyonasında Hellvig ile birlikte ikinci olmuştu.

Joel Andersson, şampiyonluk mücadelesinde İsveçli oyuncular arasında ve bu sefer Alfred Brink ile birlikte oynayacak. Theodor Grahn ve Hugo Morency de  Göteborg'da kendi evinde oynuyor olacak. 

Erkeklerde ise, Rus Dmitrii Veretiuk / Denis Shekunov, Türkiye’den Yusuf Özdemir / Ali Cebeci ve Hollanda’dan Yorick de Groot / Matthew Immers takip edilmesi gereken en güçlü yarışmacılar

Kadınlarda ise Hollndalı Raïsa Schoon / Emi van Driel  aynı yılın başlarında Dünya Turu’nu kazandan sonra Göteborg ve Plaj Merkezine geri dönecekler. Genç ikili, Nisan’daki Dünya Turu etkinliğinden sonra, yalnızca mutlu anılarının olduğu yere geri döneceklerini söylediler ki bu da U20 turnuvasında onlara yardımcı olacak. İkinci sıradaki takım, Rus Mariia Bocharova / Maria Voronina ana çizegenin en önde gelen ikilisi. Onları Letonya’dan Anete Namiķe/Varvara Brailko takip ediyor. 

İsveç’in kadınlar ana çizelgede Filippa Brink / Rebecka Dahlgren, Hanna Hellvig / Isabelle Reffel ve Sofia Andersson / Evelina Granberg’dan oluşan üç ekibi var. Hem Voleybol hem de Plaj Voleybolunda milli takımda oynayan Hanna Hellvig, Göteborg'da erkek kardeşi Gençlik Olimpiyat şampiyonu Jonatan olduğu için Göteborg'da oynayan Hellvig ailesinin ikinci üyesi.

Anahtar Kelimeler: İsveç

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV