26 Haziran 2019 Çarşamba

İsveç Bir İlke Sahne Olacak

2019 Yaş Grupları Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonaları Yerleri Belli Oldu

07 Mart 2019 Perşembe 12:44
İsveç Bir İlke Sahne Olacak
Avusturya, İsveç ve Türkiye, 2019 un CEV U18, U20 ve U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonalarına ev sahipliği yapacaklar. Baden, Göteborg ve Antalya şehirleri, sporcuların yükselen yıldızlarının parlaması ve Avrupalı gençlerin 2018'de düzenlenen tüm büyük küresel yarışmalarda yer almasının ardından gelişimlerine devam etmeleri için mükemmel bir aşama sağlayacak. İsveç, tarihinde ilk kez böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaparken, Baden ve Antalya her yaş kategorisindeki Plaj Voleybolu ev sahiplikleri sayısını arttırıyor. 

#EuroBeachVolleyU18 – Baden (Avusturya), Haziran 13-16, 2019
Avrupa'nın plaj voleybolu için  favori yerlerinden biri olan Baden, bu yılın başlarındaki CEV Youth Continental Cup Finali sonrasında ikonik Strandbad'da 2019 # EuroBeachVolleyU18'e ev sahipliği yapacak. 15 yıldır uluslararası büyük Plaj Voleybolu yarışmalarının yapıldığı Baden, kesinlikle Avrupa'nın en genç yükselen Plaj Voleybolu yıldızlarının sahne ışıkları altında olacağı bir başka unutulmaz etkinlik sunacak. Avusturya bir Plaj Voleybolu merkezi olsa ve spordaki tüm uluslararası etkinlikler Alpler ülkesinde gerçekleşmiş olsa da, Baden'deki turnuva 2002 yılında düzenlenen ilk U18 etkinliğinden bu yana Avusturya topraklarında düzenlenen ilk EuroBeachVolleyU18 olacak.

#EuroBeachVolleyU20 – Göteborg (İsveç), Haziran 27-30, 2019
İsveç ve daha spesifik olarak, Göteborg şehri, herhangi bir yaş grubunda Avrupa Plaj Voleybol Şampiyonası'na tarihinde ilk kez ev sahipliği yapacak. Göteborg, Nisan 2019'da gerçekleşecek olan 1 Yıldızlı bir etkinliğe CEV Satellite ve NEVZA etkinliklerine ev sahipliği yaparak Avrupa haritasındaki rolünü daha da güçlendirecek. Kentin Plaj Merkezi, otel, okul, açık hava spor salonu ve 20 futbol sahası dahil, dünyanın en büyük kapalı voleybol tesisidir. Göteborg Beachvolley Club, 1500 üyeye ve her yaştan 230.000 kişinin ziyaretine sahne olmaktadır. # EuroBeachVolleyU20, İsveçli plaj voleybolcular David Åhman ve Jonatan Hellvig için kendi seyircisi önünde performans sergilemesi açısından özel bir fırsat olacak. Bu genç oyuncular, son U18 Avrupa şampiyonu ve 2018 Gençlik Olimpiyat Oyunlarından altın madalya ile döndüler.

EuroBeachVolleyU22 – Antalya (Türkiye), Temmuz 11-14, 2019
Etkinliğin yapılacağı Antalya Spor Salonu Plaj Voleybolu Merkezi, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Antalya İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2017 yılında inşaa edilmiştir. 2018 Ekim ayının sonunda, aynı mekanda yüzlerce yerel gencin katıldığı CEV Plaj Voleybolu Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Konumu özellikle Plaj Voleybolu için iyidir, çünkü şu anda Türkiye'nin en popüler plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı'na sadece birkaç dakika uzaklıktadır ve yürüme mesafesindedir. Tarihte ikinci kez # EuroBeachVolleyU22 Türkiye'de gerçekleşecek. İlki 2014 yılında Fethiye’de düzenlenmişti. Ayrıca, Antalya 2016 # EuroBeachVolleyU20'yi farklı bir mekanda olsa bile ev sahipliği yapmıştı.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV