23 Ağustos 2019 Cuma

İzmir'de Kurtuluş Kupası Veteran Plaj Voleybolu Turnuvası

TVF İzmir Voleybol İl Temsilciği, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 9 Eylül tarihine kadar sona erecek Kurtuluş Kupası Veteran Plaj Voleybolu Turnuvası düzenledi.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 06:52
İzmir'de Kurtuluş Kupası Veteran Plaj Voleybolu Turnuvası
TVF İzmir Voleybol İl Temsilciği, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 9 Eylül tarihine kadar sona erecek Kurtuluş Kupası Veteran Plaj Voleybolu Turnuvası düzenledi.


4-9 Eylül Tarihleri arasında Atatürk Voleybol Salonu Plaj Voleybolu Kortlarında gerçekleştirilecek olan  Kurtuluş Kupası Veteran Plaj Voleybolu Turnuvası, +35, +45 ve +55 yaş kategorilerinde düzenlenecek.

Turnuvanın yarışma tailamtı şöyle:

urnuva 35+,45+,55+ olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacaktır.

 1. Turnuva Fikstürü organizasyon komitesince hazırlanacak, itirazlar komitenin uygun göreceği mücbir sebepler dışında kabul edilmeyecektir.
 2. Turnuva tek devreli lig usulü yapılacaktır. Grubunda ilk 2 sırayı paylaşan takımlar final, diğer 2 takım 3.lük – 4.lük oynayacaktır.
 3. Müsabakalar kazanılmış 2 set üzerinden oynanacaktır.
 4. Turnuva puanlaması aşağıdaki gibi olacaktır.
  • Müsabaka sonucu 2-0 / kazanan takım 3 puan alır.
  • Müsabaka sonucu 2-1 / kazanan takım 2, kaybeden takım 1 puan alır.
 5. Puanların eşit olması durumunda ilk olarak takımların set averajına  bakılır. Setlerin eşit olması durumunda sayı averajına bakılır, sayı averajının eşit olması durumunda takımların birbirleriyle oynadığı müsabakanın sonucunda kazanmış olan takım final müsabakası oynar.
 6. Takımlar müsabakalarda kullanacakları formaları kendileri temin edecek ve formalar 1 ile 2 numaralı olacaktır.
 7. Müsabaka anında bir itiraz durumunda itiraz, takım kaptanı tarafından başhakeme yapılacak, müsabaka sonunda hazırlanacak itiraz dilekçesi organizasyon komitesine verilecektir.
 8. İtirazları incelemek ve kararı vermek organizasyon komitesine aittir. Organizasyon komitesinin aldığı karar nihaidir.
 9. Müsabakalar Ulusal ve Uluslararası TVF hakemleri tarafından yönetilecektir.
 10. Katılan her takım ekteki taahhütnameyi imzalayarak organizasyon komitesine teslim etmek zorundadır. Teslim etmeyen takım yarışamaz.
 11. Takımlar ilk müsabakaya çıktıkları oyuncularla turnuvayı tamamlamak zorundadır. Aksi durumda turnuvadan elenmiş sayılırlar.
 12. Takımlar 1 yedek oyuncu kullanabilirler. Yedek oyuncu bir sakatlık durumunda oyuna dahil olabilir ve bir kez değişebilir. Yedek oyuncu turnuva boyunca oyun alanında bulunmak zorundadır.
 13. Müsabakalar FIVB Oyun Kurallarına göre oynanacaktır. http://www.tvf.org.tr/_dosyalar/MHGK_Belgeler/plaj_voleybolu_oyun_kurallari_2017-2020.pdf
 14. Yarışma Talimatı turnuvaya katılan takımlar tarafından kabul edilmiş sayılır.

 

ORGANİZASYON KOMİTESİ

- Hakan GÜRSU                TVF İzmir İl Temsilcisi

- Nektel KOYUNCU          TVF İzmir İl Tertip Kurulu Üyesi

- Şener AYNA                    TVF İzmir İl Hakem Kurulu Sekreteri

- N.Serdar KOÇ                 TVF İzmir İl Tertip Kurulu Üyesi
 

  Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV