18 Ağustos 2019 Pazar

Juliana Felisberta Da Silva'dan Yeni Bir Hedef

Hedef Takım Arkadaşlarını Üst Seviyeye Çıkartmak

27 Ekim 2018 Cumartesi 12:12
Juliana Felisberta Da Silva'dan Yeni Bir Hedef
Brezilyalı Juliana Felisberta Da Silva hiç şüphesiz ki 2018 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu'nda kumların en büyük yıldızlardan biriydi. Londra 2012'den olimpiyat madalyalı ismi, genç ama yetenekli takım arkadaşlarının dünyanın en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı olmak için özel bir görev yüklenmiş durumda.

2011 Dünya Şampiyonluğu ünvanı ile, 2005 ve 2009 yıllarında iki Dünya Şampiyonluğu gümüş madalyası ve 2012 yılında Olimpiyat bronzu sahibi olan 34 yaşındaki Juliana, etkileyici plaj voleybolu kariyerine durdurulamayan bir plaj voleybolu sporcusu olarak devam ediyor.

Uzun vadeli planlar yapmayı reddeden Juliana'nın zihni, 21 yaşındaki Andressa Cavalcanti Ramalho'nun kumdaki dünya zaferine giden yolda yürümesine yardımcı olmaya koyuldu. İki Brezilyalı oyuncu, 2018 Dünya Turu sezonu için bir araya geldiler. İlk iki turnuvalarında, eleme turunu geçmeyi başaramadılar. Ama üçüncü denemelerinde, Juliana ve Andressa ana çizelgeye yükselmeyi başardılar.

Juliana için ilk büyük uluslararası başarı 2002'de U21 Dünya Şampiyonasından altın madalya oldu. 12 yıl sonra, Andressa Cavalcanti 2014 U19 Dünya Şampiyonası'nda unvanıyla zafere ulaştı. Bu benzerlik, ikisinin çabalara katılmaya karar vermesinin bir nedeni olsa bile, çoğunlukla, Andressa'da Juliana'nın gördüğü büyük potansiyel söz konusu.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV